fot. youtube.com

Toruń: Trwa Wizytacja Zarządu Generalnego redemptorystów

W Toruniu trwa wizytacja Zarządu Generalnego Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela. Podczas czterodniowego spotkania redemptoryści dyskutują o przyszłych działaniach zgromadzenia.

Wizytacja w Polsce to tylko jedna z wielu, które odbywają się w tym roku w zgromadzeniu redemptorystów – mówi Przełożony Generalny zgromadzenia ojciec Michael Brehl CSsR.

– Odwiedzamy 82 kraje, 5 tysięcy redemptorystów. Trzeba zaznaczyć, że to nie jest tylko wizytacja w Polsce, ale na całym świecie – podkreśla o. Michael Brehl CSsR.

Wszystko po to, żeby wsłuchać się w głos całej wspólnoty redemptorystów.

– Najważniejszą rzeczą, o której tutaj rozmawiamy, są nasze dzisiejsze potrzeby, czyli wspólna praca na rzecz opracowania strategii i planów głoszenia Dobrej Nowiny, by kontynuować naszą misję redemptorystów – wyjaśnia Przełożony Generalny Zgromadzenia Redemptorystów.

W dyskusjach pochylamy się nad problemami współczesnego świata – mówi Prowincjał Prowincji Warszawskiej Redemptorystów ojciec Janusz Sok CSsR.

– Czasem powinienem głowę podnieść i zobaczyć, że gdzie indziej są problemy, które mnie też powinny interesować, w które też powinienem się zaangażować – wskazuje o. Janusz Sok CSsR.

Jak mówi ojciec Mariusz Mazurkiewicz CSsR z Duszpasterstwa Akademickiego Redemptor we Wrocławiu, wizytacja to także czas na autorefleksję.

– Aby każdy się skonfrontował, czy rzeczywiście jest redemptorystą, chce być redemptorystą i wypełniać to, do czego został powołany przez Pana Jezusa, czyli do głoszenia rzeczywiście Ewangelii ubogim i opuszczonym – zaznacza o. Mariusz Mazurkiewicz.

Spotkanie redemptorystów odbywa się w murach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

TV trwam News/RIRM

drukuj