fot. https://www.facebook.com/AKSiMTorun/

J. Kaczyński w Toruniu: Najważniejsza nie jest degradacja żywności, chociaż ona też jest bardzo ważna, ale degradacja człowieka

Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości, ocenił, że tylko dobrze funkcjonujące rodzinne gospodarstwa rolne mogą zapewnić właściwą produkcję żywności. Lider partii rządzącej przemawiał dziś na konferencji pod hasłem „Bezpieczeństwo gospodarcze Polski”, która odbyła się w murach Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Jarosław Kaczyński wskazał, że bezpieczeństwo żywnościowe jest ogromnie istotne, ponieważ odnosi się do niezbywalnej potrzeby człowieka. Prezes PiS zwrócił uwagę, że jest ono obecnie zagrożone przez agresję rosyjską i wojnę na Ukrainie.

Prezes zaznaczył, że jednym z wyzwań jest podtrzymanie polskiej wsi w jej tradycyjnym kształcie.

– To znaczy wsi opartej na rodzinnych gospodarstwach rolnych. Mamy do czynienia z ekspansją wielkiej własności rolnej ze względu na przepisy Unii Europejskiej i że mijają pewne terminy. (…) Wielka własność rolna może zwiększać produkcję, może czynić ją tańszą, a jednocześnie może prowadzić do pewnych elementów degradacji. Najważniejsza nie jest degradacja żywności, chociaż ona też jest bardzo ważna, ale degradacja człowieka – powiedział Jarosław Kaczyński. 

Polityk podkreślił, że jest wiele sposobów i są różne możliwości, żeby wesprzeć polskie tradycyjne gospodarstwo rolne.

W konferencji uczestniczyli m.in. wicepremierzy Jacek Sasin i Henryk Kowalczyk oraz komisarz ds. rolnictwa Unii Europejskiej, Janusz Wojciechowski.

Konferencję zorganizowały następujące instytucje: Instytut Pamięć i Tożsamość im. św. Jana Pawła IIAkademia Kultury Społecznej i Medialnej oraz Izba Gospodarczo-Handlowa Rynku Spożywczego.

https://twitter.com/AlicjaSiewiersk/status/1540626085523718148

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio Maryja i Telewizja Trwam.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl