Warsztaty wakacyjne (20.08.2020r. – 23.08.2020r. )

Szanowni Państwo

Znamy tę prawdę, że „kto myśli na rok do przodu, sieje zboże; przynamniej na 10 lat, sadzi las; daleko w przyszłość kształtuje dzieci i młodzież”. Właściwie kształtować, czyli wychować, nie uchować. Kształtować osobowości. To jest sztuka kształtować ducha, rozwijać życie duchowe. Wtedy człowiek da sobie radę i na pewno osiągnie cel swojego życia – szczęśliwą wieczność – a przecież o to chodzi.    

Serdecznie zapraszamy młodzież szkół średnich na warsztaty wakacyjne od 20 do 23 sierpnia br. 20 sierpnia przyjeżdżają także ci, którzy wezmą udział w warsztatach muzycznych. Od 21 sierpnia wspólne warsztaty pod hasłem „Nowe widnokręgi – zrozumieć media”. Celem warsztatów jest wspieranie rozwoju osobistego uczniów szkół średnich m.in. poprzez udział w interdyscyplinarnych zajęciach: aktorskich, tanecznych, muzycznych, dziennikarskich, komunikacyjnych, historyczno-politologicznych czy informatyczno-multimedialnych.

Młodzi z całej Polski od wielu lat przyjeżdżają pod koniec wakacji do Torunia, aby spędzić razem czas, zdobyć nowe umiejętności oraz poznać różne dziedziny kształcenia i zawody. W programie poza zajęciami dydaktycznymi także coś dla ciała – mecz na nowo wybudowanym boisku i coś dla ducha – wspólna modlitwa w godzinie Apelu Jasnogórskiego oraz udział w codziennej Eucharystii w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, której piękną oprawę muzyczną zapewnią uczestnicy warsztatów muzycznych i zespół LUMEN. Ci, którzy uczestniczą w warsztatach wakacyjnych po raz pierwszy, będą mogli zobaczyć siedzibę Radia Maryja i Telewizji Trwam.

Warsztaty odbędą się za pozwoleniem Inspektora Sanitarnego w Toruniu, dlatego nie mamy się czego bać. Będziemy dbali o wszystkie rygory sanitarne w związku z pandemią koronawirusa.

Więcej informacji na temat warsztatów: www.wsksim.edu.pl i pod numerem telefonu: 56 610 71 04, który jest czynny od poniedziałku do piątku od 8.00 do 15.00.

Zapraszamy naszą polską piękną młodzież.

o. Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl