WSKSiM: Trwają Dni Kultury Języka

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej rozpoczęły się Dni Kultury Języka. Podczas imprezy na studentów czekają quizy językowe, pokazy, a także premiera filmu akcji w ich wykonaniu.

Wydarzenie ma na celu doskonalenie zdolności lingwistycznych jego uczestników, a także promowanie sztuki w obcym języku – wskazuje kierownik Studium Języków Obcych WSKSiM, mgr Dorota Hoffmann.

– Dni Kultury Języka mają na celu przede wszystkim zaprezentowanie historii, często kultury, również kulinariów krajów, których języki nauczane są na naszej uczelni. Jest to język angielski, hiszpański, niemiecki oraz nie brakuje języka starożytnych Rzymian, a mianowicie łaciny. Studenci mają możliwość popisania się swoimi umiejętnościami nie tylko językowymi, ale również artystycznymi, często wymagającymi umiejętności reżyserskich, tworzenia scenografii, tanecznych, a także kulinarnych – mówi mgr Dorota Hoffman.

Impreza artystyczna zakończy się degustacją potraw kuchni angielskiej, niemieckiej i hiszpańskiej.

Dni Kultury Języka są organizowane przez studentów WSKSiM od 8 lat.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl