fot. PAP/Radek Pietruszka

J. Kaczyński: Jesteśmy coraz bliżej prawdy o katastrofie smoleńskiej

Jesteśmy coraz bliżej prawdy o katastrofie smoleńskiej; działania, które się temu przeciwstawiają, nic nie pomogą – powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w 81. miesięcznicę katastrofy smoleńskiej. Zwyciężymy wbrew tym, którzy łamią prawo i chcą sparaliżować Sejm – oświadczył.

„Przez wszystkie te lata zabiegaliśmy o to, by prawda wyszła na jaw, by ci wszyscy, którzy zginęli byli właściwie upamiętnieni. Jesteśmy blisko, coraz bliżej prawdy i tego dnia, w którym staną tutaj pomniki i żadne działania, które zmierzają ku temu, by temu się przeciwstawić nic nie pomogą. Zwyciężymy” – oświadczył we wtorek prezes PiS w wystąpieniu przed Pałacem Prezydenckim.

Wystąpienie Kaczyńskiego było zagłuszane przez zgromadzonych przed Pałacem Prezydenckim Obywateli RP, którzy krzyczeli m.in. „Ręce precz od grobów!”.

„Zwyciężymy z całą pewnością. Będzie prawda wbrew tym, którzy tutaj krzyczą. Wbrew tym wszystkim, którzy bronią kłamstwa, którzy bronią kłamstwa także tutaj. Wbrew tym wszystkim, którzy dzisiaj łamią prawo, którzy dzisiaj chcą sparaliżować Sejm, którzy chcą doprowadzić do tego, by wielki plan naprawy Rzeczypospolitej się nie udał. On się uda” – podkreślił prezes PiS.

Dojdziemy także do prawdy – powiedział Jarosław Kaczyński.

„Dojdziemy do prawdy i ci wszyscy, którzy dzisiaj za wszelką cenę chcą bronić kłamstwa, którzy chcą za wszelką cenę służyć tym, którzy są wrogami Polski, ci wszyscy będą się wstydzić i poniosą konsekwencje moralne, a tam gdzie łamią prawo także i inne (konsekwencje) tego wszystkiego, co czynią” – dodał prezes Prawa i Sprawiedliwości.

W Marszu Pamięci i poprzedzającej go Mszy świętej w warszawskiej katedrze brali udział liczni politycy PiS w tym, premier Beata Szydło i ministrowie jej rządu.

PAP/RIRM

drukuj