Małopolska: 3-hektarowy obraz św. Jana Pawła II

W miejscowości Inwałd koło Wadowic, na trzech hektarach rozpościera się niezwykły ogród. Wykonany z roślin tworzy obraz przedstawiający postać świętego Jana Pawła II.

Dzieło – obok postaci papieża Polaka – przedstawia również bazyliki: św. Piotra w Watykanie  oraz Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach.

Znajdująca się w centrum postać Papieża została wykonana w oparciu o zdjęcie Arturo Mariego, osobistego fotografa Jana Pawła II. Widać na nim zamyślonego, ale pogodnego Ojca Świętego.

Do stworzenia tego niezwykłego obrazu  niezbędne było użycie  ok. 20 tys. odpowiednio dobranych roślin: drzew, krzewów oraz kwiatów, które odgrywają główną rolę w tworzeniu żywego obrazu Papieża Polaka.

Miejsce powstało z myślą o wszystkich, którzy chcą poznać życie i drogę do świętości papieża Jana Pawła II.

Ogród jest  żywym muzeum życia Jana Pawła II. Alejki, których długość wynosi 8 km, tworzą  poszczególne elementy całego obrazu.  Wędrując nimi można zobaczyć zdjęcia przedstawiające drogę do świętości Papieża Polaka, czy zapoznać się z różnymi historiami z jego życia.

Powstaniu ogrodu przyświecała idea niesienia pomocy potrzebującym. Część zysku ze sprzedaży biletów przekazywana jest dla stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Dać szansę” w Wadowicach”.

Tv Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl