fot. PAP/Grzegorz Rogiński

MAIKA: Podważanie wiarygodności św. Jana Pawła II stanowi skutek nierzetelnego interpretowania faktów wyrwanych z kontekstu

Wiele głoszonych poglądów podważających wiarygodność św. Jana Pawła II stanowi m.in. skutek fragmentarycznego, nierzetelnego interpretowania faktów wyrwanych z kontekstu oraz zwykłej nieznajomości wszystkich ich okoliczności. Stanowi to powód naszego głębokiego smutku i żalu. Jednocześnie wyrażamy naszą dezaprobatę dla takich sytuacji – napisano w oświadczeniu Młodzieżowej Agencji Informacyjnej.  

Oświadczenie Młodzieżowej Agencji Informacyjnej MAIKA:

Ostatnie ataki na św. Jana Pawła II inspirują do spojrzenia na Papieża Polaka z perspektywy wiary i działającego Boga. Nie można ignorować stwierdzenia wielu cudów za jego wstawiennictwem. Cuda nie są dziełem ludzkim, lecz skutkiem działającego Boga. Są one także dowodem na to, że Jan Paweł II jest postacią wiarygodną o potwierdzonej przez Boga świętości.

Kolejnym przykładem może być III Tajemnica Fatimska w aspekcie osoby Papieża. Te nadprzyrodzone wydarzenia, będące dziełem Boga, stanowią ewidentny dowód Jego ingerencji oraz głęboką relację między św. Janem Pawłem II a Stwórcą.

Warto również nawiązać do tradycji Kościoła w aspekcie tzw. vox populi, czyli uznawania, że głos ludu jest głosem samego Boga. Powszechne przekonanie o świętości jakiejś osoby było i jest odczytywane w Kościele jako zjawisko wynikające z Bożego działania, jako powiew Ducha Świętego. W tym przypadku nie chodzi tylko o santo subito w dniu pogrzebu Ojca Świętego, ale o wiele szerszy zakres. Śmierć i pogrzeb św. Jana Pawła II były największymi rekolekcjami w historii. Dla wielu osób wierzących, pamiętających pogrzeb Papieża, fakt zamknięcia się Ewangeliarza leżącego na jego trumnie jest wymownym symbolem biblijnym.

Bóg nigdy się nie myli, nie popełnia błędów. Dla wierzących św. Jan Paweł II przez dokonujące się cuda, działanie łaski jest osobą zasłużoną w oczach Boga.

W związku z powyższym uważamy, że wiele głoszonych poglądów podważających wiarygodność Jana Pawła II stanowi m.in. skutek fragmentarycznego, nierzetelnego interpretowania faktów wyrwanych z kontekstu oraz zwykłej nieznajomości wszystkich ich okoliczności. Stanowi to powód naszego głębokiego smutku i żalu. Jednocześnie wyrażamy naszą dezaprobatę dla takich sytuacji.

Z całego serca zachęcamy wszystkich do dalszego czerpania z Bożego miłosierdzia za wstawiennictwem św. Jana Pawła II i jesteśmy przekonani, że należy się spodziewać kolejnych cudów.

Czyż one nie będą najlepszą odpowiedzią?

„Niech stąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi!”

„Każdy…znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte…”

„Nie lękajcie się.”

św. Jan Paweł Wielki

Mamy nadzieję przyszły, ogłoszony doktor Kościoła, Doktor Miłosierdzia.

Młodzieżowa Agencja Informacyjna MAIKA, ks. Zbigniew Kucharski

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl