fot. twitter

Jan Paweł II – wielki obrońca życia

2 kwietnia przypada 19. rocznica odejścia do Domu Ojca św. Jana Pawła II. Papież Polak był wielkim orędownikiem ochrony życia. Warto przypominać jego nauczenie zwłaszcza teraz, kiedy w Polsce politycy próbują przeforsować przepisy uderzające w życie nienarodzonych dzieci.  

Święty Jan Paweł II zostawił nam ogromne dziedzictwo.

– Mamy spisane, sfilmowane dokumenty, które naprawdę są ogromnym materiałem, jaki może być naszym bogactwem – mówił proboszcz parafii Opatrzności Bożej w Gdańsku-Zaspie, ks. kan. Waldemar Waluk.

To wielkie dziedzictwo wiary, wskazówki jak żyć Ewangelią na co dzień, jak troszczyć się o dobro człowieka, rodziny i narodu – wskazuje świadek świętości życia Papieża Polaka, ks. kard Stanisław Dziwisz. Dlatego, jak podkreśla, z prawdziwym niepokojem patrzymy dziś na podejmowane przez polski parlament próby szerokiego otwarcia dostępu do tzw. aborcji na życzenie. Św. Jan Paweł II bardzo jasno podkreślał, że każdy człowiek, każda ludzka istota ma prawo do życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci.

– To nie jest tylko sprawa religii i wiary. To jest sprawa fundamentów człowieczeństwa. Nie ma i nie będzie miał przyszłości naród, który pozbawia życia najmniejszych i najbardziej bezbronnych – akcentował ks. kard. Stanisław Dziwisz, arcybiskup senior archidiecezji krakowskiej.

Duchowny podkreślał, że potrzebna jest modlitwa o opamiętanie, wrażliwość sumień i serc, troskę o życie każdej istoty ludzkiej.

„Święty Jan Paweł II w kwestii obrony życia zostawiał nam konkretne zadanie” – podkreślił Waldemar Jaroszewicz z Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana.

– Czas przemian, negatywnej postawy w stosunku do życia, wymaga od nas, abyśmy Jana Pawła II podnieśli na sztandary; abyśmy jego wybili na pierwszy plan jako autorytet – mówił rozmówca.

W dniu odejścia św. Jana Pawła II do Domu Ojca rozpoczął się Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. Jego inicjatorem jest Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Modlitwa zakończy się 8 kwietnia – w Dzień Świętości Życia, który w tym roku wyjątkowo został przesunięty z 25 marca.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl