fot. episkopat news

Obchody 40. rocznicy zamachu na Jana Pawła II

13 maja br. w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Polanicy Zdroju-Sokołówce odbędą się dziękczynne obchody za uratowanie życia papieża Jana Pawła II w zamachu na Placu Świętego Piotra, którego 40. rocznica przypada w tym roku. Uroczystej Eucharystii o godz. 17.00 przewodniczyć będzie ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

O godz. 20.00 odbędzie się koncert „Totus Tuus, Maryjo”, podczas którego o godz. 21.37 zostanie wspólnie odśpiewana pieśń „Barka”, którą tak umiłował Jan Paweł II.

Pragniemy w sposób uroczysty w dniu 13 maja podziękować Panu Bogu przez ręce Maryi za cud ocalenia Jana Pawła II. Do tego dnia chcemy się przygotować duchowo, dlatego już w najbliższy piątek 7 maja o godzinie 20 zostanie odprawiona Msza święta, którą rozpocznie Jerycho Różańcowe, czyli ciągła modlitwa różańcowa w dzień i noc przed Najświętszym Sakramentem – powiedział główny inicjator i organizator uroczystości, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Polanicy Zdroju-Sokołówce, ojciec Zdzisław Świniarski.

Po Mszy świętej i modlitwie różańcowej rozpocznie się Ekstremalna Noc Fatimska, czyli modlitwa różańcowa w drodze (ok. 33 km – przy czym, każdy kilometr to rok ziemskiego życia Pana Jezusa). Pielgrzymi zatrzymają się w kościołach położonych w Kotlinie Kłodzkiej m.in. w Starej Łomnicy, w Starkowie, w Starym Wielisławiu i w Polanicy Zdroju. W każdym z nich zostanie odczytany opis Objawienia z poszczególnego miesiąca.

Można się do nas dołączyć również duchowo, wybierając odpowiednią godzinę modlitwy pozostając w domu – zachęca kustosz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Polanicy Zdroju-Sokołówce.

Modlitwa trwać będzie przy figurze Matki Bożej Fatimskiej w Sanktuarium w Polanicy Zdroju-Sokołówce. Figura została poświęcona w Fatimie w 2014 roku, a 18 października br. rozpoczęła swoją peregrynację po wszystkich parafiach diecezji świdnickiej, aby przygotować wiernych na 100. rocznicę Objawień Fatimskich.

W trakcie modlitwy podziękujemy Panu Bogu za wszelkie łaski. Będziemy także dziękować i prosić Maryję o najdroższy dar wiary. Dar, który dzisiaj jest tym cenniejszy, że się go mniej strzeże i mniej docenia. Jest to dar, który bardziej niż każdy inny pozwoli nam się upodobnić do Maryi – podkreślił o. Zdzisław Świniarski.

Przez cały dzień wierni będą gromadzić się przy figurze Matki Bożej Fatimskiej, aby tak jak Jan Paweł II dziękował Jej za dar ocalenia życia 13 maja 1982 roku, także złożyć na ręce Maryi podziękowania Panu Bogu za ocalenie naszego Wielkiego Rodaka.

Organizatorzy proszą o udekorowanie okien domów i mieszkań obrazem z wizerunkiem Matki Bożej Fatimskiej, a podczas śpiewu „Barki” o zapalenie świec w oknach domów i mieszkań jako podziękowanie Panu Bogu za ocalenie papieża Jana Pawła II. Transmisja Mszy świętej oraz koncertu będzie dostępna na kanałach patronów medialnych na platformie YouTube.

Wydarzenie zostało objęte patronatem Konferencji Episkopatu Polski przez jej przewodniczącego ks. abp. Stanisława Gądeckiego.

 

Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Polanicy Zdroju-Sokołówce/BP KEP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl