Toruń: rozpoczęły się Dni ze św. Janem Pawłem II

W sanktuarium pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i świętego Jana Pawła II w Toruniu rozpoczęły się Dni ze świętym Janem Pawłem II. Mają nas one przygotować do odpustu, który przypada w przyszłą niedzielę, 22 października.

Przez cały tydzień w toruńskim sanktuarium będą modlić się różne grupy i wspólnoty. W niedzielę modliły się osoby uzależnione i ich rodziny. W poniedziałek w samo południe na Eucharystii będą modliły się siostry ze zgromadzeń Honorackich, a wieczorem spotkają się członkowie Domowego Kościoła. We wtorek na wspólnej modlitwie będą trwały wdowy i wdowcy, członkowie żywego różańca i uczestnicy duchowej adopcji dziecka poczętego, a w środę Rodzina Radia Maryja i pracownicy toruńskiej rozgłośni. Czwartek będzie dniem modlitwy wspólnoty akademickiej WSKSiM, a także sióstr zakonnych i alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. W piątek rano do sanktuarium przybędą osoby chore i niepełnosprawne. Wieczorem swoje przyrzeczenia odnowią małżonkowie.

W sobotę podczas uroczystej sumy pontyfikalnej, której będzie przewodniczył nuncjusz apostolski w Polsce ks. abp. Salvatore Pennacchio, zostaną poświęcone organy. Tego dnia przypada także Uroczysta inauguracja roku akademickiego w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. W godzinie miłosierdzia do sanktuarium przybędą dzieci. Przy sanktuarium zostanie zawiązane Podwórkowe Kółko Różańcowe. Uroczystej Eucharystii dla najmłodszych pielgrzymów przewodniczył będzie ks. bp Antoni Długosz. Tego dnia za Ojczyznę podczas wieczornej Mszy Świętej będzie modlić się wspólnota neokatechumenalna. W niedzielę w dniu odpustu ku czci św. Jana Pawła II w samo południe będzie sprawowana uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem ks. bp. Józefa Szamockiego.

– W dzień odpustu św. Jana Pawła II centralna, uroczysta Msza św. o godz. 12.00, a o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy. Po koronce koncert – na nowych, pięknych organach – pana prof. Juliana Gembalskiego z Akademii Muzycznej w Katowicach, pod którego kierunkiem te organy powstały – mówił na antenie Radia Maryja jego założyciel o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Odbędzie się także zaprzysiężenie kandydatów do Bractwa św. Jana Pawła II oraz poświęcenie pomnika Sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego.

TV Trwam News/RIRM


[GALERIA] Dni ze św. Janem Pawłem II – dzień 1/fot. Tomasz Strąg

drukuj