W WSKSiM ruszają warsztaty dla młodzieży

Przez najbliższe dni Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu będzie gościć młodzież z całej Polski. Uczniowie trzecich klas gimnazjum i szkół średnich rozpoczynają dziś warsztaty wakacyjne. Hasło wydarzenia to: „Nowe widnokręgi: dziennikarstwo, polityka, kultura i nowoczesność”.

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu rozpoczynają się dziś zajęcia dla wszystkich kochających muzykę, a od jutra startują warsztaty dziennikarskie.

Do Torunia przyjeżdża ponad 200 młodych osób ciekawych świata mediów – mówi Katarzyna Cegielska, dyrektor administracyjny WSKSiM.

– Będą zajęcia z dziennikarstwa, ponieważ nasza uczelnia jest przede wszystkim uczelnią dziennikarską. Chcemy przybliżyć młodym funkcjonowanie mediów – wskazuje Katarzyna Cegielska.

Tematyka dotycząca mediów to jednak nie wszystko. Oprócz warsztatów radiowych, prasowych i telewizyjnych odbędą się zajęcia politologiczne, kulturoznawcze, aktorskie, a także taneczne i muzyczne.

Młodzież ma możliwość poznania profesjonalnego sprzętu radiowego i telewizyjnego. Uczestnicy wydarzenia będą modlić się też podczas wspólnej Eucharystii. W czasie wolnym od zajęć zaplanowano zwiedzanie Torunia, a także siedziby Radia Maryja i Telewizji Trwam. Warsztaty potrwają do soboty.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl