[TYLKO U NAS] Dr D. Żuchowska: Warsztaty dla młodzieży w WSKSiM przyciągają osoby z Polski i nie tylko, by wspólnie spędzać czas i zdobyć nowe umiejętności

Warsztaty na dobre wpisały się w krajobraz uczelni. Do Torunia zjeżdżają osoby z całej Polski i nie tylko. Przyjeżdżają po to, żeby wspólnie spędzać czas i zdobyć nowe umiejętności, zobaczyć, jak wygląda Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej – mówiła w sobotniej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja dziekan WSKSiM w Toruniu dr Dorota Żuchowska.

Od 23 sierpnia w murach Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbędą się warsztaty dla uczniów szkół gimnazjalnych i szkół średnich. Hasłem towarzyszącym młodzieży będą słowa: „Nowe widnokręgi: dziennikarstwo, polityka, kultura i nowoczesność”.

– Te warsztaty już na dobre wpisały się w krajobraz uczelni. Do Torunia zjeżdżają osoby z całej Polski i nie tylko. Przyjeżdżają po to, żeby wspólnie spędzać czas i przede wszystkim zdobyć nowe umiejętności, zobaczyć, jak wygląda Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej. Czasami na własne oczy przekonać się, obalić pewne stereotypy funkcjonujące na temat naszego środowiska i naszej uczelni – powiedziała dr Dorota Żuchowska.

Dziekan uczelni podkreśliła, że celem warsztatów jest przede wszystkim „wspieranie rozwoju osobowego młodych ludzi m.in. poprzez udział w interdyscyplinarnych zajęciach tj. aktorskich, tanecznych, muzycznych, dziennikarskich, historyczno-politologicznych, czy informatycznych”.

– W tym roku taka nowość. Warsztaty z dziennikarstwa sportowego, to już dla bardziej zaawansowanych, którzy będą po raz kolejny uczestniczyć w tych zajęciach. Jak zawsze młodzi będą mogli wysłuchać interesujących wykładów z pedagogiki mass mediów oraz w tym roku na temat cyberterrozyzmu. Zależy nam także na budowaniu relacji międzyosobowych. Stąd zajęcia z komunikacji społecznej, czy zorganizowany przez wychowawców czas wolny, czy wreszcie to też w tym roku po raz pierwszy mecz na nowym boisku obok uczelni, które powstało nie tak dawno i z którego można korzystać na wszelkie zajęcia sportowe – wskazała dziekan WSKSiM w Toruniu.

– W czasie wakacji nie zapominamy także o pielęgnowaniu tej najważniejszej relacji z Panem Bogiem. W programie znalazł się czas na wspólną modlitwę w godzinie Apelu Jasnogórskiego oraz udział w Eucharystii w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, które jest takim centrum życia duchowego naszej uczelni. Jak zawsze piękną oprawę Mszy św. zapewniają uczestnicy warsztatów muzycznych, którzy pod opieką dr. Zbigniewa Małkowicza i zespołu „Lumen” doskonalą swoje umiejętności wokalne i instrumentalne – dodała.

W najbliższych dniach odbędą się warsztaty na terenie uczelni, jednak bardzo często odbywają się warsztaty na zaproszenie poszczególnych szkół w różnych rejonach Polski.

– Jeździmy na zaproszenie tam, gdzie zorganizowana jest co najmniej 300-osobowa grupa. Wszelkie szczegółowe informacje są na naszej stronie internetowej www.wsksim.edu.pl, w zakładce warsztaty dziennikarskie. Czasami są to dość odległe miejsca. Wiadomo, że trudno jest się zorganizować, żeby przyjechać do Torunia, czy w czasie wakacji, czy w czasie ferii, bo następne takie warsztaty będą w lutym przyszłego roku. Czasem jest tak, że cała ekipa, bo są to pracownicy radia, są to nasi wykładowcy, jest to wóz transmisyjny, ci, którzy się zajmują dziennikarstwem telewizyjnym i to jest taka przygoda z mediami, która służy żeby pokazać, jak w tym współczesnym świecie stać się świadomym odbiorcom mediów – podkreśliła dziekan.

Gość Radia Maryja zwróciła uwagę, że są już ostatnie wolne miejsca na warsztaty i zachęcała do zapisów.

– Ten wypoczynek spełnia wszystkie kryteria dotyczące wypoczynku dzieci i młodzieży. Jest zgłoszony na stronie kuratorium. Opiekunami są nasi studenci, absolwenci, którzy ukończyli specjalny kurs opieki nad dziećmi i młodzieżą. Jeżeli ktoś z państwa chciałby jeszcze dołączyć, na stronie internetowej w zakładce warsztaty jest kwestionariusz zgłoszeniowy i wszelkie informacje na ten temat. W poniedziałek można skontaktować się z uczelnią – zaznaczyła dr Dorota Żuchowska.

– Bardzo często jest tak, że ci, którzy przyjeżdżają do Torunia na te warsztaty wakacyjne, chcą niejako poznać też tę ofertę dydaktyczną naszej uczelni. Tak jest to przygotowane, żeby pokazać jak wyglądają studia na dziennikarstwie i komunikacji społecznej, politologii, informatyce, czy kulturoznawstwie. W tym roku nowy kierunek – drugi rok prowadzony przez nas – unikalny w skali kraju, można powiedzieć – jedyna uczelnia w Polsce, która ten kierunek prowadzi, to jest informatyka medialna. Jest możliwość zapoznania się z tymi kierunkami kształcenia – podsumowała.

Całą rozmowę z audycji „Aktualności dnia” z dr Dorotą Żuchowską można odsłuchać [tutaj].

RIRM

 

 

 

 

 

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl