Duchowa pielgrzymka studentów WSKSiM na Jasną Górę

Dzisiaj odbędzie się XIII pielgrzymka studentów Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej na Jasną Górę. Tegoroczne spotkanie ma nieco inny charakter z powodu pandemii koronawirusa.

Do Częstochowy uda się delegacja, której będzie przewodniczył o. dr Zdzisław Klafka CSsR, rektor uczelni. Centralnym punktem pielgrzymki będzie Msza św. sprawowana o godzinie 13.30. Eucharystii będzie przewodniczył ks. bp Wacław Depo, metropolita częstochowski. Studenci, będą duchowo uczestnic w modlitewnym spotkaniu za pośrednictwem transmisji w Telewizji Trwam.

O. dr Zdzisław Klafka CSsR podkreśla, że potrzebna jest modlitwa w intencji wygaszenia epidemii.

– Chcemy się modlić o uzdrowienie tych, którzy zostali zarażeni tym wirusem. Chcemy się modlić, aby ta zaraza ustała. Widzimy, że ludzkie środki nie są wystarczające. Trzeba nam się modlić, by Bóg udzielił nam daru zaprzestania rozszerzania się tej epidemii. Oczywiście przy zachowaniu wszystkich ludzkich możliwości i ograniczeń mających na celu ochronę życia drugiego człowieka – wskazuje.

Coroczna pielgrzymka WSKSiM na Jasną Górę wpisuje się w Dzień Świętości Życia obchodzony 25 marca. Tegoroczne spotkanie odbywa się też w 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II i w roku beatyfikacji ks. kard Stefana Wyszyńskiego.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl