fot. Paweł Palembas

Inauguracja roku akademickiego w WSKSiM

W auli Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbędzie się dziś inauguracja nowego roku akademickiego. Uroczystości z udziałem przedstawicieli rządu, Kancelarii Prezydenta RP i parlamentu rozpoczną się o godz. 9.00.

Przybyłych gości powita rektor–założyciel uczelni i Dyrektor Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR. Następnie rektor WSKSiM o. dr Zdzisław Klafka CSsR przedstawi sprawozdanie za miniony rok akademicki i odbędzie się immatrykulacja studentów I roku.

Wykład inauguracyjny wygłosi prof. Marek Dyżewski, który podejmie temat rangi kultury w wymiarze chrześcijańskim i narodowym.

O godz. 12.00 w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II sprawowana będzie Msza św. pod przewodnictwem ks. abp. Salvatore Pennacchio, nuncjusza apostolskiego w Polsce.

O szczegółach uroczystości mówi kustosz świątyni o. Andrzej Laskosz CSsR.

W czasie tej Mszy św. będzie rozpoczęcie kolejnego roku akademickiego naszej uczelni. Pięknie się składa, że Radio Maryja, TV Trwam, WSKSiM i nasze sanktuarium to jest jedno wielkie dzieło. Chcemy dziękować za tych studentów, którzy już skończyli tę uczelnię oraz chcemy prosić o Boże błogosławieństwo dla tych, którzy rozpoczynają kolejny rok akademicki. W czasie tej Mszy św. dokonamy poświęcenia organów, które były budowane przez kilka miesięcy. Mają one 49 głosów i 3 454 piszczałki. Nadszedł czas, aby kościół mógł cieszyć się organami – zaznacza o. Andrzej Laskosz CSsR.

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej powstała w 2001 r. kształci studentów m.in. dziennikarstwa, politologii i informatyki. Od początku swojego powstania osiąga wysokie oceny w rankingach szkół wyższych i obecnie jest jedną z czołowych uczelni niepublicznych w Polsce.

RIRM/TV Trwam News

drukuj