fot. Maja Stasyszyn

„Wizja przyszłości” – dzień otwarty w toruńskiej AKSiM

W środę w murach Akademii Kultury Społecznej i Medialnej odbyła się konferencja pod hasłem „Wizja Przyszłości”, której współorganizatorem była Polska Agencja Żeglugi Powietrznej. Wydarzenie odbyło się w ramach dni otwartych toruńskiej uczelni.

Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oferuje studia między innymi na kierunkach pielęgniarstwo, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, politologia, a także informatyka inżynierska i  informatyka medialna. W ostatnim czasie przed uczelnią otworzyły się nowe możliwości. Wszystko dzięki nawiązaniu współpracy z  Polską Agencją Żeglugi Powietrznej.

– Dzięki tej współpracy młodzież będzie mogła się rozwijać na miarę nowego czasu – powiedział o. dr Zdzisław Klafka CSsR, rektor AKSiM.

 

W środę w ramach dni otwartych Akademii Kultury Społecznej i Medialnej odbyła się konferencja „Wizja Przyszłości”, której współorganizatorem była Polska Agencja Żeglugi Powietrznej. Podczas prelekcji młodzi ludzie mogli nie tylko usłyszeć o systemach informatycznych, na których pracują kontrolerzy systemu ruchu lotniczego, ale również poznać integrację funkcjonowania lotnictwa cywilnego i militarnego w polskiej przestrzeni powietrznej.

– To również możliwość pokazania młodym, absolwentom Akademii Kultury Społecznej i Medialnej możliwości rozwoju personalnego, możliwości rozwoju zawodowego i pracy w przyszłości w ciekawych zawodach, zarówno tych medialnych, jak również dotyczących IT, cyberprzestrzeni i cyberbezpieczeństwa – powiedział Janusz Janiszewski, prezes Polskiej Żeglugi Powietrznej.

Na terenie kampusu uczestnicy mogli również zobaczyć m.in. pokaz bezzałogowego, transportującego statku powietrznego. Dron wykonał krótki lot w okolicy uczelni. Nadzorował go Wojciech Lorenc, dyrektor operacyjny firmy Farada Group.

– W tym momencie Farada Grup jest jedyną firmą, która uzyskała certyfikację i zgody na wykonywanie długodystansowych lotów nad terenem kraju – powiedział Wojciech Lorenc, dyrektor operacyjny firmy Farada Group.

Atrakcja cieszyła się dużym zainteresowaniem młodzieży i to nie tylko chłopców – mówi Emilia Kijewska, studentka drugiego roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej.

– Nasz świat jest coraz bardziej zaawansowany technologicznie, a jednak w normalnej szkole nie mamy możliwości spotkania się z dronem, zobaczenia jak on lata, poznania technologii, na jakiej on działa – zwróciła uwagę Emilia Kijewska.

Nowych innowacji nie można jednak tworzyć bez młodych talentów – wskazuje Maciej Włodarczyk, kierownik Działu Koordynacji Operacji Bezzałogowych Statków Powietrznych.

– Dlatego też dzisiaj i tutaj poszukujemy młodych talentów do wyszkolenia i do przyszłej współpracy w ramach pracy w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej – akcentował Maciej Włodarczyk.

Z tych powodów Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu bardzo konkretnie włączyła się w przygotowanie nowych kadr.

– Nowych kadr, które będą umieć korzystać z nowoczesnych technologii. Może z tego wszystkiego wyniknie ciekawa przyszłość dla tych, którzy chcą swoje życie ułożyć wybierając dobrą uczelnię – podkreślił o. dr Zdzisław Klafka CSsR, rektor AKSiM.

Taką uczelnią jest Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

 

TV Trwam News

drukuj