fot. Monika Tomaszek

Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zaprasza do podjęcia studiów

Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu to uczelnia otwierająca szerokie perspektywy rozwoju i nauki, to właśnie tutaj młodzi ludzie zdobywają odpowiednią wiedzę i praktyczne przygotowanie do przyszłego zawodu.

Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu od lat stara się wszechstronnie przygotowywać studentów do pracy w wybranym zawodzie. Jednym z takich elementów jest program Erasmus+ Umożliwia on wymianę studencką, administracyjną i profesorską, min. z Hiszpanią, Szwecją, Wielką Brytanią, Turcją i 30 innymi krajami.

– AKSiM szczyci się nie tylko wysokim poziomem umiędzynarodowienia, ale również tym, że jesteśmy w stanie wykorzystać naszą współpracę do wielu wspaniałych inicjatyw, takich jak konferencje, również on-line, które były dość powszechne w dobie pandemii. To także wspólne publikowanie materiałów naukowych, popularnonaukowych – mówił dr Krystian Chołaszczyński, kierownik Biura Współpracy Międzyuczelnianej i Międzynarodowej, koordynator programu Erasmus+.

Jedną z uczelni, która od lat współpracuje z AKSiM, jest Papieski Królewski Uniwersytet św. Tomasza w Manilii na Filipinach. Współpraca dokonuje się na wielu płaszczyznach, jedną z nich jest wymiana kadry profesorskiej.

– Celem naszej wizyty jest realizacja programu Erasmus+, a dokładniej wymiana kadry naukowej, poznanie polskiej kultury i Torunia – wskazał prof. Joselito Zulueta z Filipin.

Adepci AKSiM formowani są w duchu chrześcijańskim, który jest pozbawiony ideologicznych powiązań. Uczelnia nawiązuje współpracę z uniwersytetami o podobnym duchu wychowania.

– Nasza uczelnia na Filipinach jest bardzo podobna do tej. Katolickie uczelnie pełnią dużą rolę w edukacji młodzieży, kontynuują to, czego uczą rodzice – podkreślił prof. Felipe Salvosa II.

Poza formacją intelektualną ważne jest również miejsce odpoczynku, które będzie sprzyjać integracji i właściwej formacji. Kampus akademicki, z którego korzystają studenci AKSiM, jest taką przestrzenią.

– Kampus robi imponujące wrażenie, otoczenie sprzyja nauce. Każdą uczelnia powinna mieć miejsce podobne do tego – podsumował prof. Christian Esguerra.

Obecnie trwa rekrutacja na wszystkie kierunki studiów licencjackich i magisterskich.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl