Najnowsza historia Polski w WSKSiM

Błogosławiony Ojciec Święty Jan Paweł II powiedział do nas – słuchaczy Radia Maryja: „Myślę, że macie wiele do zrobienia w Polsce. Wiele do zrobienia przez modlitwę codzienną, przez gruntowanie, pogłębianie wiary, przez wpływ na rodziny, przez wpływ na młodzież”.


Pobierz Pobierz

Wiele czynią świadomi katolicy, Polacy, Rodzina Radia Maryja. W okresie Świąt Bożego Narodzenia szczególnie Wam za to dziękujemy i gratulujemy. Boży Syn – Zbawiciel, słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. A wszystkim, którzy Je przyjęli, jak mówi św. Jan Ewangelista: „dało moc, aby się stali Dziećmi Bożymi”.

Tylko ludzie pragnący prawdy; ludzie niemogący w każdej sytuacji żyć bez prawdy mają otwarte umysły i serca na przyjęcie do swego życia Syna Bożego – Jedyną Prawdę. Syna Bożego, który przyszedł do nas – swojej własności i tym, którzy Go przyjmują daje prawdziwe szczęście; daje moc, aby się stali Synami Bożymi.

Rodzina Radia Maryja tworząc radio i inne dzieła spełnia posługę prawdy. Dzielę się z Wami wielką radością, iż realizując posługę prawdzie Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej od semestru letniego daje możliwość poznania najnowszej historii Polski; czego brak jest w szkołach i na uczelniach. Co ważne – nie ma potrzeby pokonywania wielu kilometrów, by dojeżdżać do Torunia. Wystarczy mieć internet i spotykać się na żywo z bardzo dobrymi profesorami historii. Najnowsza historia Polski w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej od letniego semestru.

Druga radość to organizowane w ostatnią sobotę stycznia sympozjum „Oblicza tolerancji – od prawdy do zakłamania”. Trzecią radością jest to, że w najbliższym czasie odbędą się następne warsztaty dla młodzieży od 3 klasy gimnazjum wzwyż. Warsztaty „Zrozumieć media, politykę, kulturę”. Warsztaty będą miały miejsce w lutym w kampusie akademickim.

Trzeba dodać, że na zaproszenia wyjeżdżamy na kilkugodzinne warsztaty dla młodzieży pod tytułem „Nowe widnokręgi : zrozumieć media”. Warsztaty te dają młodzieży bardzo dużo. Informacje na te tematy dostępne są na stronie www.wsksim.edu.pl.

Kochani wiemy, że kto myśli na rok do przodu – sieje zboże, na 10 lat – sadzi las, daleko w przyszłość – kształtuje dobrze dzieci i młodzież. Jeśli ktoś kocha własną rodzinę i Ojczyznę. Interesuje się mediami i polityką, bo polityka to roztropna troska o rodzinę; o dobro wspólne; o Ojczyznę, a równocześnie ofiarna służba. To nie urządzanie siebie i kolegów z partii na krzywdzie ludzi wymanipulowanych przez media i tych, którzy często oficjalnie nazywają się politykami.

Kto pragnie służyć rodakom, Ojczyźnie; kto chce być prawdziwym uczniem Chrystusa; kto kocha Polskę  – niech poznaje także jej piękną historię i studiuje politykę u kompetentnych i uczciwych mistrzów; w dobrych i uczciwych uczelniach. U takich, wykształceni i z uformowanymi charakterami, pragnący prawdy, kochający Pana Boga i Ojczyznę sprawią, że Polska będzie nie krajem męczonym nieprawościami, ale promieniującym na cały świat.

Tak jak pragnął błogosławiony Ojciec Święty Jan Paweł II i wielu naszych bohaterów i świętych. A więc kochani mamy wiele do zrobienia w Polsce i róbmy – do czynów! Mówcie jedni drugim. Starsi – telefonujcie do ludzi młodych, do swoich rodzin, do znajomych – rozmawiajmy na te tematy. Wszyscy służymy Panu Bogu, Kościołowi, Ojczyźnie, Narodowi polskiemu.

o. Tadeusz Rydzyk CSsR

Dyrektor Radia Maryja

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl