We wtorek Mary Wagner z wizytą w WSKSiM

We wtorek Mary Wagner będzie gościem Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, a także TV Trwam. Świadectwo, które będzie można wysłuchać dzięki katolickim mediom wpisuje się w serię spotkań kanadyjskiej obrończyni życia w czasie ponad dwutygodniowego pobytu w Polsce.

38-letnia kanadyjska działaczka pro-life Mary Wagner spędziła w więzieniu blisko dwa lata. Była oskarżona o naruszanie „stref ochronnych” wokół klinik aborcyjnych w Toronto, gdzie dokonuje się zabijania nienarodzonych dzieci na żądanie. Modliła się tam i próbowała przekonywać kobiety do zaniechania tzw. aborcji. Przypłaciła to więzieniem. Swoje świadectwo przedstawi jutro, podczas spotkania w WSKSiM w Toruniu.

Obrończyni życia przybywa do Polski ze specjalnym przesłaniem dla kobiet.

 – Zachęcałabym polskie kobiety do odkrycia na nowo własnej kobiecej godności, o której tak wiele pisał Ojciec Święty Jan Paweł II. To jest właśnie odwołanie się do jego encyklik, jego nauki. W kontekście północno-amerykańskim ruch feministyczny, który miał wiele słusznych postulatów, z czasem przekształcił się w coś, co dało początki tzw. mentalności antykoncepcyjnej. W miarę, jak kobiety poddawały się tej mentalności oraz z pojawieniem się słynnej pigułki, można powiedzieć, że godność kobiet została wystawiona na szwank – mówi Mary Wagner.

Kanadyjka będzie także gościć w jutrzejszym wydaniu programu „Rozmowy niedokończone” o godz. 18.15 w TV Trwam.

Zapowiedź Wagner w WSKSiM

Kliknij, aby powiększyć

 

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl