WSKSiM: Warsztaty medialne w Przedborzu

„Zrozumieć media” pod takim hasłem w Przedborzu odbyły się dziś warsztaty medialne dla nauczycieli i uczniów gimnazjów i szkół średnich.

Podczas warsztatów dziennikarskich młodzież uczestniczyła w spotkaniach z wyszkoloną kadrą specjalistów i redaktorów, którzy na co dzień pracują w mediach. Tematyka warsztatów dotyczyła m.in. zagrożeń, jakie wynikają z manipulacji telewizyjnej, radiowej czy prasowej – akcentuje o. Marcin Krupa CSsR, koordynator warsztatów.

– Warsztaty mają na celu ukazanie sposobów manipulacji, jakie istnieją w mediach. Chcemy uwrażliwić młodych ludzi na to, że nie wszystko, co jest przekazywane jest zgodne z rzeczywistością, dać młodzieży narzędzia, aby rozumnie korzystała z telewizji, radia, prasy, czy internetu – wyjaśnia redemptorysta.

Warsztaty „Zrozumieć media” pozwalają spojrzeć na zawód dziennikarza od wewnątrz – zwraca uwagę poseł Robert Telus.

– Warsztaty cieszą się dużym zainteresowaniem. Młodzież wynosi z tych warsztatów merytoryczną wiedzę na temat tego, jak się tworzy media oraz jak one w rzeczywistości funkcjonują. Warsztaty są przeprowadzane w bardzo profesjonalny sposób i doskonale przybliżają młodzieży tematykę mediów – mówi poseł PiS-u Robert Telus.

Jutro warsztaty edukacyjne odbędą się w Tomaszowie Mazowieckim, a w piątek w Piotrkowie Trybunalskim.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło m.in. Radio Maryja.

RIRM

drukuj