Konferencja „W obronie państwa prawa” w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu

W murach Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyła się konferencja pod hasłem „W obronie państwa prawa”. Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 9.00. Wzięli w nim udział przedstawiciele środowisk sędziowskich i eksperci w dziedzinie prawa. W ramach konferencji odbyły się prelekcje oraz panele dyskusyjne.

W Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu od godz. 9.00 trwała konferencja „W obronie państwa prawa” z udziałem sędziów i prawników. Uczestnicy wysłuchali m.in. wykładów na temat testu niezawisłości i bezstronności sędziego, rozproszonej kontroli konstytucyjności ustaw oraz przymusowego dokarmiania osadzonych.

Sędzia Sądu Apelacyjnego w Krakowie, Zygmunt Drożdżejko z Ogólnopolskiego Zrzeszenia Sędziów „Sędziowie RP”, powiedział, że konferencja organizowana jest w związku z obecnym kryzysem państwa prawa.

– Niszczone czy też bezprawnie zmieniane są władze w organach wymiaru sprawiedliwości, co oczywiście grozi destabilizacją państwa w ogóle, powoduje, że wiele instytucji służących ochronie obywateli, ochronie państwa prawa, jest zagrożone. Zagrożony jest również wymiar sprawiedliwości – można powiedzieć: fundamenty wymiaru sprawiedliwości – mówił sędzia Zygmunt Drożdżejko.

Organizatorami wydarzenia byli Ogólnopolskie Zrzeszenie Sędziów „Sędziowie RP” i Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Patronat nad wydarzeniem obejmują m.in. Telewizja Trwam, Radio Maryja i „Nasz Dziennik”.

Transmisję z wydarzenia przeprowadziła Telewizja Trwam.

RIRM/TV Trwam News

drukuj