By Avi1111 dr. avishai teicher - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=27657715 / By Mateuszgdynia - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=77240606

Sprawcy dewastacji pomników w Toruniu są już w rękach policji

Na komisariat policji w Toruniu zgłosił się drugi sprawca dewastacji pomnika św. Jana Pawła II. Niespełna 20-letni mężczyzna usłyszał trzy zarzuty. Pomnik Papieża Polaka to nie jedyny monument, który został zniszczony.

Wcześniej – tuż po zdarzeniu – zatrzymany został jeden ze sprawców. To mężczyzna pochodzący z województwa warmińsko-mazurskiego. Obaj mężczyźni byli nietrzeźwi.

– Zniszczenie pomnika Jana Pawła II nie był jedynym czynem tych dwóch mężczyzn, niespełna 20-latków. Odpowiedzą jeszcze za zniszczenie jednego pomnika, za pomalowanie elewacji na terenie jednego z liceów oraz pomalowanie elewacji przy Centrum Sztuki Współczesnej. Straty sięgają rzędu 20 tysięcy. Ci mężczyźni odpowiedzą za zniszczenie mienia, znieważenie pomników. Ich czyn miał charakter chuligański, co bez wątpienia przełoży się na wymiar kary. Muszą się liczyć z tym, że będzie ich czekać wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do 5 lat – powiedziała podinspektor Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy toruńskiej policji.

Do skandalicznego zdarzenia doszło w nocy z wtorku na środę. Wandale farbą oblali m.in. twarz św. Jana Pawła II. Podobnemu zniszczeniu uległ pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego. Monumenty zostały już oczyszczone.

Do sprawy odniósł się prezydent Torunia. Michał Zaleski powiedział, że tak haniebne zachowanie nie powinno mieć miejsca i zasługuje na potępienie społeczne.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl