fot. PAP/Radek Pietruszka

Prokuratura Krajowa powołała specjalny zespół do walki z pedofilią

Prokuratura Krajowa, na polecenie ministra sprawiedliwości, wyznaczyła zespół, który ma wyjaśnić wątpliwości pokazane w filmie na temat pedofilii, który wyemitowała TVP.

W filmie Sylwestra Latkowskiego pod tytułem „Nic się nie stało” opisano kulisy przestępstw Krystiana W., ps. Krystek, który przez lata działał bezkarnie na terenie Trójmiasta. Przywołano m.in. zeznania dziewcząt, które opisywały gwałty i molestowanie. W filmie opisano też działalność sopockiej Zatoki Sztuki, gdzie dochodzić miało do molestowania młodych dziewcząt.

Przewodniczący klubu radnych PiS w radzie miasta Gdańska Kazimierz Koralewski wskazał, że materiał obnażył oblicze trójmiejskich elit.

– Film pokazał podwójne życie elit trójmiejskich i nie tylko. Rzeczywiście to druga twarz tego świata, o której najczęściej mieszkańcy nie wiedzą, dopiero tego rodzaju publikacje to ujawniają. Zdajemy sobie sprawę, że musimy być jako mieszkańcy bardziej wrażliwi na wszelkie sygnały – mówił Kazimierz Koralewski.

Po emisji filmu pt. „Nic się nie stało” zareagował też Rzecznik Praw Dziecka. Mikołaj Pawlak zapowiedział, że zażąda do analizy akta spraw poruszonych w materiale.

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl