Kraków: otwarto wystawę o św. Janie Pawle II

W bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach otwarto wystawę poświęconą świętemu Janowi Pawłowi II. Ekspozycja zatytułowana „Urodziłem się w Wadowicach” rozpoczyna cykl wydarzeń, które przygotowują obchody 100. rocznicy urodzin papieża Polaka.

Krakowską wystawę otworzył ks. kard Stanisław Dziwisz – najbliższy współpracownik Papieża Jana Pawła II.  

Pamięć o Janie Pawle II nie zmniejsza się. Jestem świadkiem, że ta pamięć trwa. A co więcej, coraz bardziej na świecie chcą poznać go ludzie, którzy nie poznali go za życia. Mają pewne wyrzuty z tego powodu. Mówią, że przynajmniej teraz chcą poznać tę postać, ubogacić się jego myślą a nade wszystko jego osobą – mówił ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Wystawę zorganizowało Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach, skąd pochodzą eksponaty. Są to m.in.: fotografie z rodzinnego albumu Wojtyłów, obrazek komunijny Karola Wojtyły czy kapelusz kardynalski – mówi ks. dr Jacek Pietruszka, dyrektor wadowickiego muzeum.

–  Cała konwencja to dom rodzinny. To kamienica, w której mieszkali Wojtyłowie. Tutaj są wspomnienia tych z którymi żył, z którymi się radował, z którymi się cieszył i przeżywał trudne chwile. To także przypomnienie pewnych wartości, które były mu tak bardzo bliskie, że niemalże na każdym kroku o nich mówił. To jest ten moment, w którym wychodzimy, jak gdyby uszczegółowiając i pokazując światu to, co jest w Wadowicach, a jednocześnie zapraszając, żeby tam przybywać – zaznaczył ks. dr Jacek Pietruszka.

Muzeum przez najbliższe trzy lata, czyli do setnych urodzin św. Jana Pawła II postanowiło przybliżać postać papieża w trzech wymiarach: jako artystę-filozofa, kapłana, oraz pasterza świata. Wystawę „Urodziłem się w Wadowicach” można oglądać w dolnym kościele Bazyliki Bożego Miłosierdzia do 31 marca w  godz. 8.00 do 18.30.


RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl