fot. PAP/Łukasz Gągulski

„Kraków dla Bejrutu” – w księgarniach ruszyła akcja wparcia

W poniedziałek ruszyła akcja „Kraków dla Bejrutu”. Jej celem jest zebranie pieniędzy na pomoc dla mieszkańców Bejrutu. Każdy, kto do 30 listopada w jednej z dziewięciu księgarń kupi książkę o tematyce bliskowschodniej, dołoży swoją cegiełkę.

Część dochodu ze sprzedaży ma trafić do Polskiej Akcji Humanitarnej, która przekaże je ofiarom sierpniowej eksplozji w Bejrucie.

W akcji udział biorą krakowskie księgarnie: Karakter, Nowa, Spółdzielnia Ogniwo, Massolit, De Revolutionibus Books & Cafe, Główna Księgarnia Naukowa, Bonobo, Lokator i Księgarnia Pod Globusem.

„W Krakowie poczuwamy się do solidarności z ofiarami wybuchu w jej głęboko ludzkim wymiarze, w tym także jako mieszkańcy i przedstawiciele Miasta Literatury UNESCO – tytułu, który w 2019 został przyznany również Bejrutowi. Członkostwo w sieci Miast Literatury UNESCO to bowiem nie tylko wspólne przedsięwzięcia i wymiana dobrych praktyk w obszarze rynku książki i promocji literatury. To także, a może przede wszystkim, budowanie wspólnoty miast i wynikające z niej poczucie odpowiedzialności. Wspólnoty opartej na tym, co w naszych miastach najcenniejsze – unikatowych krajobrazach kulturalnych” – powiedział pełnomocnik Krakowa ds. kultury Robert Piaskowski.

Wyraził przekonanie, że przez literaturę można budować silne międzynarodowe i międzykulturowe partnerstwa, a także nieść realną pomoc.

4 sierpnia w Bejrucie doszło do potężnej eksplozji. Zniszczyła ona port i wiele budynków w mieście. Zginęło 190 osób, ponad 6,5 tys. odniosło obrażenia, a co najmniej 250-300 tys. ludzi straciło swoje domy.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl