W Krakowie rozpoczął się koncert „Bóg liczy na Ciebie”

Sean Simmonds, TGD, Katarzyna Cerekwicka, Katarzyna Wilk – to niektóre gwiazdy koncertu „Bóg liczy na Ciebie”, który rozpoczął się w niedzielny wieczór w Krakowie. Koncert wpisuje się w realizowany przez archidiecezję krakowską program utrwalania dziedzictwa ŚDM.

Wśród gości wieczoru jest m.in. premier Beata Szydło. Organizatorzy wydarzenia poinformowali, że po koncercie planowane jest wystąpienie szefowej rządu.

Na trybunach Tauron Areny Kraków zasiedli też ks. kard. Stanisław Dziwisz, nowy nuncjusz apostolski w Polsce ks. abp Salvatore Pennacchio, sekretarz Konferencji Episkopatu Polski bp Artur Miziński.

Jak poinformowali organizatorzy, na koncert zarejestrowało się ponad 14 tys. osób, głównie młodzież.

„Bóg liczy na Ciebie” to drugie wydarzenie w ramach projektu „Are You ready? YES!”, który ma ponownie przyciągnąć i zjednoczyć młodych uczestników tegorocznych Światowych Dni Młodzieży w Polsce.

Następny koncert z tego cyklu odbędzie się 26 listopada w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach. Pierwsze spotkanie z cyklu „Are You ready? YES!” odbyło się dwa tygodnie temu, również w Tauron Arenie – tutaj w lipcu papież Franciszek spotkał się z wolontariuszami.

Światowe Dni Młodzieży 2016 pod hasłem „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” trwały w Krakowie i w Brzegach k. Wieliczki od 26 do 31 lipca. Polska była po raz drugi gospodarzem takiego spotkania – poprzednio gościła młodych w sierpniu 1991 r. w Częstochowie.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl