Kraków: poświęcenie pomnika św. Jana Pawła II

W piątą rocznicę erygowania Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach, w Krakowie został poświęcony pomnik Papieża-Polaka. To dziedzictwo należy udostępniać, ale także pochylać się nad nim twórczo, by w jego świetle podejmować nowe wyzwania – mówił o dorobku św. Jana Pawła II ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Sanktuarium, które zostało ustanowione pięć lat temu, stanowi serce obszerniejszej rzeczywistości, jaką jest całe Centrum Jana Pawła II – podkreślił w homilii ks. kard Stanisław Dziwisz.

– Cieszymy się przede wszystkim z tego, że wokół sanktuarium rozkwita życie religijne mieszkańców Krakowa, ale także wielu pielgrzymów przybywających tu z całego świata. To wielki znak nadziei na przyszłość – zauważył ks. Kardynał.

W trakcie uroczystości poświęcono pomnik świętego Jana Pawła II.

– Cieszymy się, bo ten pomnik jest bardzo piękny, udany. Bo są różne pomniki. Właściwie to ludzie pomyśleli o tym, że potrzeba, by on tu stanął i zapraszał, zapraszał do świątyni na modlitwę” – powiedział ks. kard. Dziwisz.

Jan Paweł drugi nadal obecny jest w naszych sercach. Za jego nauczaniem podążają liczni wierni.

– Na tej Mszy św. było ok 2 000 ludzi, w niedziele jest 7 000 osób, które przychodzą się modlić, a zaznaczam, to jest pustynia, nie ma domów, wszystkie osoby muszą skądś przyjechać – podkreśla kustosz Sanktuarium św. Jana Pawła II ks. Jan Kabziński.

11 czerwca 2011 r. ks. kard. Stanisław Dziwisz uroczyście erygował Sanktuarium bł. Jana Pawła II. Tego dnia rozpoczął się oficjalny kult Jana Pawła II w tym miejscu.

Fundatorami poświęconego dziś monumentu są państwo Jamroz.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl