Św. Jan Paweł II oficjalnie ogłoszony patronem województwa kujawsko-pomorskiego

W toruńskiej katedrze św. Janów dziś oficjalnie św. Jana Paweł II zostanie ogłoszony patronem województwa kujawsko-pomorskiego.

Msza św. pod przewodnictwem ks. abp. Jana Romeo Pawłowskiego z Sekretariatu Stolicy Apostolskiej na której wiadomość ta zostanie oficjalnie ogłoszona rozpoczęła się o godz. 12.00.

Uroczystość odbywa się w święto województwa kujawsko-pomorskiego, ustanowione na pamiątkę wizyt papieża Jana Pawła II w trzech największych miastach regionu podczas pielgrzymek do Ojczyzny.

 Ojciec Święty 6 i 7 czerwca 1991 r. odwiedził Włocławek, a 7 czerwca 1999 r. – Bydgoszcz i Toruń.

Z inicjatywą ustanowienia papieża Polaka patronem województwa na początku ubiegłego roku wystąpił sejmik, a prośbę do Watykanu skierował ksiądz biskup toruński Andrzej Suski.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl