fot. twitter.com/CentrumZycia

Św. Jan Paweł II w sercach Polaków

W rocznicę śmierci św. Jana Pawła II wierni w całej Polsce brali udział w marszach papieskich oraz innych inicjatywach, którym towarzyszyła modlitwa i pamięć o naszym wielkim rodaku. Była to reakcja na atak wymierzony w Ojca Świętego.

Ulicami całej Polski w Niedzielę Palmową przyszły papieskie marsze. To był pokojowy protest przeciw kłamliwym oskarżeniom wobec św. Jana Pawła II. Jednocześnie był to wyraz wdzięczności za jego życie. Najliczniejszy marsz przeszedł ulicami Warszawy.

Morze papieskich i białoczerwonych flag, wizerunki świętego Jana Pawła II. Uczestnicy warszawskiego marszu mogli usłyszeć odtwarzanie słowa Papieża Polaka. W marszu szli starsi, którzy byli świadkami życia św. Jana Pawła II, jak i młodzi, którzy urodzili się już po jego śmierci.

Organizatorzy marszu w Warszawie naliczyli tysiące uczestników.

– Zebraliśmy się w Warszawie na Rondzie Dmowskiego w liczbie ok. 50 tysięcy osób. Marsz został zorganizowany w trzy tygodnie. To była ciężka praca, ale efekt był bardzo dobry – powiedział Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny, współorganizator warszawskiego Narodowego Marszu Papieskiego.

Polacy wychodzili na ulice w kilkudziesięciu miastach w całej Polsce. W tych mniejszych miejscowościach, jak Bełżyce, oraz tych większych, jak Lublin.

Pamięć o świętym Janie Pawle II uczcili także mieszkańcy m.in. Białystoku, Szczecina czy Ełku.

– To, co nam kiedyś przekazał, chcielibyśmy przekazać naszym dzieciom – mówiła pani Agnieszka.

– Trzeba tu być, by dać świadectwo – zaznaczył pan Wojciech.

https://twitter.com/S_Lukaszewicz/status/1642490364001935363?s=20

W marsze włączył się szereg środowisk – wspólnoty, związkowcy czy leśnicy. Święty Jan Paweł II w niedzielę był najważniejszy.

– Jego życie i postawa jest dla nas świadectwem obecności Boga, wiary, honoru – podkreślił Mariusz Agiejczyk z Nadleśnictwa Hajnówka.

Setki tysięcy osób na ulicach w całej Polsce to dowód na to, że Polacy nie godzą się na fałszywe oskarżenia, na szarganie pamięci o św. Janie Pawle II oraz na niszczenie autorytetów – zauważył socjolog, profesor Arkadiusz Jabłoński.

– Są przywiązani do jego dziedzictwa, nie tylko do kremówek czy anegdot, ale do autorytetu człowieka, który zmienił polską rzeczywistość – zaznaczył prof. Arkadiusz Jabłoński.

W niedzielę w Krakowie przez oknem papieskim 2,5 tysiąca wiernych modliło się w godzinę śmierci świętego Jana Pawła II. Arcybiskup senior archidiecezji krakowskiej, ks. kard. Stanisław Dziwisz, mówił, że młodzi wciąż potrzebują polskiego Papieża.

– Młodzi zasługują na to, by poznać fascynujące i piękne życie Jana Pawła II. Jego miłość do Chrystusa, Kościoła i drugiego człowieka zasługują na to, by w jego nauczaniu szukać odpowiedzi na trudne pytania – wskazał ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Pod oknem papieskim nie mogło zabraknąć „Barki”.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl