fot. PAP/EPA

Papież Franciszek przypomniał o 39. rocznicy zamachu na św. Jana Pawła II

Ojciec św. Franciszek przypomniał dziś o 39. rocznicy zamachu na św. Jana Pawła II na placu Świętego Piotra. Biskup Rzymu zwrócił uwagę, że w swym ocaleniu Papież Polak widział interwencję Matki Bożej Fatimskiej.

Podczas audiencji generalnej transmitowanej z biblioteki Pałacu Apostolskiego, Ojciec Święty Franciszek, zwracając się do Polaków, przywołał datę 13 maja 1981 r. Tego dnia strzały do św. Jana Pawła II oddał – raniąc go ciężko – turecki zamachowiec Ali Agca.

– Dzisiaj w Liturgii obchodzimy wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. Powracamy myślą do Jej objawień i orędzia przekazanego światu, a także do zamachu na życie świętego Jana Pawła II, który w swoim ocaleniu widział Matczyną interwencję Najświętszej Dziewicy. W naszej modlitwie prośby Boga za wstawiennictwem Niepokalanego Serca Maryi o pokój dla świata, powstrzymanie pandemii, ducha pokuty i o nasze nawrócenie. W najbliższy poniedziałek przypada 100. rocznica urodzin świętego Jana Pawła II. O godzinie 7.00 odprawię Mszę świętą przy jego grobie. Dziękujemy Bogu za tego biskupa Rzymu, który prowadził Kościół. Prośmy za jego wstawiennictwem o potrzebne dary dla Kościoła, ustanie pandemii i dobrą przyszłość – powiedział Ojciec Święty.

Podczas katechezy papież Franciszek kontynuował dzisiaj temat rozważań o modlitwie. Podkreślił, że jest ona cechą wszystkich ludzi. Rodzi się w sercu każdego, przenika uczucia, intelekt i ciało. Jest impulsem wynikającym z Bożego objawienia.

Modlitwa – jak wskazał Papież – to rozmowa z Bogiem Ojcem o wszystkim, co dotyczy naszego życia. On zawsze nas kocha, nawet jeżeli Jego miłość wobec nas prowadzi na Kalwarię – podkreślił Ojciec Święty.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl