Kraków: dziś odbędzie się II Piknik Rodzinny przed Oknem Papieskim

Przed Oknem Papieskim w Krakowie odbędzie się dziś II Piknik Rodzinny. Okazją do świętowania jest 25. rocznica ogłoszenia listu do rodzin „Gratissimam sane” św. Jana Pawła II.

Na uczestników czeka wiele atrakcji, m.in. gry i zabawy o świętych Krakowa, występy zespołów dziecięcych, a także tańce, animacje i warsztaty.

Głównym punktem programu będą „Dialogi” dzieci z ks. abp Markiem Jędraszewskim o godz. 16.30.

Chcemy pokazać, że rodzina jest wartością ważną, którą trzeba promować – podkreśla ks. dr Paweł Gałuszka, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitarnej w Krakowie.

– Małżeństwo sakramentalne, rodzina jest wartością niezwykle istotną, ważną, wartością, o którą należy się troszczyć, zabiegać, którą należy promować. Myślę, że piknik jest takim szczególnym momentem, kiedy właśnie będąc razem w ramach rodzin, możemy poprzez wspólną zabawę, poprzez wspólne bycie ze sobą, pokazać, że ta siła, która kształtuje społeczeństwo, właśnie tkwi w rodzinie – wskazuje ks. dr Paweł Gałuszka.

Organizatorami pikniku są m.in. Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie i Ruch Światło-Życie.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl