Kraków: wulgarny napis na drzwiach biura poselskiego PiS; sprawę bada policja

Zgłoszenie o pojawieniu się wulgarnego napisu na drzwiach do biura poselskiego PiS w Krakowie wpłynęło w sobotę rano na policję. Funkcjonariusze zabezpieczają monitoring; do sprawy po południu odniosą się lokalne struktury partii.

Bartosz Izdebski z biura prasowego małopolskiej policji poinformował, że sprawę w sobotę rano zgłosili pracownicy biura partii, mieszczącego się przy ul. Retoryka 7 w Krakowie. Mieści się tam Małopolskie Biuro Prawa i Sprawiedliwości oraz biuro poselskie Ryszarda Terleckiego.

„Policja ujawniła na drzwiach wulgarny napis namalowany farbą w spreju; podobne napisy znajdują się na chodniku przed kamienicą. Żadnych innych zniszczeń nie ma” – wyjaśnił.

Doprecyzował, że obecnie trwają czynności policyjne.

„Już wiemy, w których miejscach znajduje się monitoring, więc w tym momencie jest przez policjantów zgrywany. Będą prowadzone czynności – zobaczymy jeszcze, pod jakim kątem, bo to świeża sprawa” – przekazał Bartosz Izdebski.

Do sprawy planują odnieść się lokalne struktury partii – na godz. 15.00 zaplanowano briefing prasowy przed biurem poselskim.

PAP

drukuj