fot. PAP/Rafał Guz

M. Horała: Połączenia lotnicze pasażerskie będą przywracane w trzech fazach

Przywracanie połączeń lotniczych ma odbywać się w trzech fazach – zapowiedział resort infrastruktury. Na początek, od 1 czerwca odmrożone zostaną loty krajowe. W kolejnych fazach rejsy europejskie. Na koniec międzykontynentalne, tam, gdzie sytuacja epidemiologiczna jest pod kontrolą.

Terminy wznowienia połączeń międzynarodowych nie są jeszcze znane. Przywracanie lotów będzie się odbywało z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Podróżni będą zobowiązani m.in. do stosowania odpowiedniego dystansu.

Wiceminister infrastruktury Marcin Horała zapewnił, że przy określonych reżimach sanitarnych, podróżowanie będzie bezpieczne.

Wracając do ruchu lotniczego, przywracając „normalność” – zawsze mówimy, że jest to „nowa normalność” – są pewne obostrzenia, które z nami zostaną. Będą one wprowadzone na polskich lotniskach, tak, by zapewnić pełne bezpieczeństwo transportu lotniczego. To zachowanie odpowiednich dystansów zarówno na terenie lotnisk, jak i podczas samych lotów – część miejsc będzie niedostępna […]. Bedzie powszechne badanie temperatury. […] Kolejnym elementem przepisów bezpieczeństwa, które wprowadzamy na lotniskach będzie dezynfekcja każdego samolotu po każdym rejsie lotniczym […] oraz oczywiście powszechny obowiązek noszenia maseczek i innych środków ochrony osobistej. […] Jestem przekonany, że przy zachowaniu tych obostrzeń, podróżowanie będzie bezpieczne – wskazał wiceszef resortu infrastruktury.

Wznowienie lotów krajowych od 1 czerwca zapowiedziały Polskie Linie Lotnicze LOT. Podróżni będą mogli podróżować m.in. z Warszawy do Gdańska, Krakowa i Poznania.

RIRM/PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl