fot. youtube.com

Trwa pełna mobilizacja w sztabie Zjednoczonej Prawicy

W tych wyborach każdy głos ma znaczenie. O sejmowej większości może zadecydować minimalna różnica w poparciu. Dlatego premier Mateusz Morawiecki do wyborczej aktywności zachęcał także na antenie polskiego radia.

Premier Mateusz Morawiecki zaznaczył, że zbliżające się wybory mają zasadnicze znaczenie, bo dotyczą wyboru drogi stojącej przed Polską.

Podchodzimy do tych wyborów z ogromną pokorą. Uważamy, że dopóki PKW nie ogłosi wyników wyborów, to nic nie jest rozstrzygnięte. Tutaj każdy tysiąc głosów, każda setka głosów może naprawdę zadecydować o tym, czy mamy większość czy nie mamy większości. W związku z tym trzeba rzeczywiście mobilizować się – powiedział szef polskiego rządu.

Sondaże pokazują, że frekwencja w niedzielnych wyborach parlamentarnych będzie prawdopodobnie najwyższa od 30 lat. Jak mówił premier Mateusz Morawiecki, już w ubiegłorocznych wyborach samorządowych frekwencja była najwyższa w porównaniu do wszystkich wyborów parlamentarnych wcześniej, a to – według Mateusza Morawieckiego – pokazuje temperaturę sporu. Premier podkreślał, że Zjednoczona Prawica pokazała przez swoje działania w ostatnich czterech latach sens oddania głosu i że demokracja działa w praktyce.

– To, co zapowiadamy, to robimy. Wiarygodność jako podstawa wszystkich naszych programów pokazuje, że mamy do czynienia z zasadniczym wyborem: czy demokracja ma być systemem pełnym, rzeczywistym, realnym, czy jedynie do pewnego stopnia przynajmniej fasadowym – mówił premier.

Premier startuje z list Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach. Jak sam mówi- wybrał Śląsk, ponieważ to tam w ogromnym stopniu będą rozstrzygać się losy polskiej gospodarki. Mateusz Morawiecki pytany o to, czy tandem Jarosław Kaczyński – Mateusz Morawiecki sprawdza się z jego perspektywy mówił, że ma to szczęście, iż trafił „na współpracę z (…) absolutnie najwybitniejszym politykiem ostatnich 30 lat i nie tylko”.

–  Strategiczne rozmowy o polityce i o gospodarce z prezesem Jarosławem Kaczyńskim są niezwykle ciekawe i dla mnie bardzo ważne. Ja się z tej współpracy bardzo cieszę i jeżeli kierownictwo polityczne podejmie takie decyzje, to będę się czuł zaszczycony oczywiście móc kontynuować tę misję – oznajmił Mateusz Morawiecki.

A o tym, kto będzie rządził Polską i reprezentował sprawy obywateli zdecydujemy w wyborach parlamentarnych już w najbliższą niedzielę 13 października.

TV Trwam News

drukuj