Premier M. Morawiecki: Polacy mieszkający na Wyspach mogą być spokojni w związku z Brexitem

Wielka Brytania wychodzi z Unii Europejskiej, ale pozostaje w Europie – powiedział w Londynie szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki. Prezes Rady Ministrów zapewnił, że Polacy mieszkający na Wyspach mogą być spokojni w związku z Brexitem.

Na wyspach odbyły się w czwartek polsko-brytyjskie konsultacje międzyrządowe pod przewodnictwem premierów Mateusza Morawieckiego i Theresy May. Wśród tematów, które poruszono podczas spotkania była m.in. kwestia wyjścia Wielkiej Brytanii z UE.

Premier Mateusz Morawiecki pozytywnie ocenił umowę w sprawie Brexitu. Jak podkreślił pozwoli ona budować solidne i jak najbliższe relację miedzy naszymi państwami, ale też nowe relację Wielkiej Brytanii z Unią Europejską.

Umowa, która została wypracowana, jest najlepszym z możliwych rozwiązań, ponieważ ona przede wszystkim jest swojego rodzaju oknem do przyszłości. W oparciu o tę umowę będziemy mogli wypracować szczegółowe zasady jak najbliższej współpracy handlowej w nowych okolicznościach i współpracy w zakresie polityki zagranicznej, spraw bezpieczeństwa, a to jest dla nas niezwykle kluczowe – akcentował premier RP.

Politycy podjęli także tematy dotyczące współpracy gospodarczej, walki z oszustwami podatkowymi i te związane z polityką obronną.

Na marginesie polsko-brytyjskich konsultacji premierzy spotkali się również z przedstawicielami Polonii. Dziękowali im za wkład w rozwój obydwu państw [zobacz więcej].

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl