fot. PAP/Tomasz Gzell

M. Wassermann: Taki jest wybór krakowian, ja go przyjmuję, szanuję

Taki jest wybór krakowian, ja go przyjmuję, szanuję; robiłam wszystko, aby przekonać krakowian do tego, że warto zmienić prezydenta – mówiła w niedzielę kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Krakowa Małgorzata Wassermann. Według sondażu Ipsos wybory w Krakowie wygrał Jacek Majchrowski.

Według sondażu Ipsos na Majchrowskiego głosowało 64,6 proc. wyborców, na Wassermann – 35,4 proc.

Małgorzata Wassermann komentując wyniki sondażowe w telewizji internetowej wPolsce.pl podziękowała wszystkim, którzy oddali na nią głos. Pogratulowała też prezydentowi Majchrowskiemu.

„Życzę mu sukcesów, które będą dobre dla Krakowa” – powiedziała.

„Taki jest wybór krakowian, ja go przyjmuję, szanuję” – podkreśliła posłanka Pis

Zaznaczyła jednocześnie, że w kampanii wyborczej nie miała prostej sytuacji.

„Jestem kandydatem popieranym przez Zjednoczoną Prawicę, PiS. Natomiast Jacek Majchrowski był kandydatem popieranym przez wszystkie pozostałe partie opozycyjne. W obliczu takiego układu sił uważam, że ten wynik jest bardzo dobry” – dodała Wassermann.

Podkreśliła też, że robiła wszystko, aby wygrać.

„Robiłam wszystko, aby przekonać krakowian do tego, że warto zmienić prezydenta. Natomiast jest taka sytuacja jaka jest i mogę powiedzieć tak, że te 35 proc. w obliczu tego, że nie szukałam koalicjantów, nie proponowałam stanowiska wiceprezydenta, to uważam, że to jest bardzo duży, bardzo dobry wynik i bardzo jestem wdzięczna tym wszystkim, którzy poszli do wyborów i oddali na mnie głos” – oświadczyła Małgorzata Wassermann.

PAP/RIRM

drukuj