Politycy PiS wyruszyli w Polskę

Politycy Prawa i Sprawiedliwości rozpoczęli objazd po Polsce. Podczas niego będą promować program tej partii na wybory samorządowe. Wczoraj z mieszkańcami Łowicza spotkał się premier Mateusz Morawiecki. W swoim przemówieniu zaprezentował propozycje przedstawione na niedzielnej konwencji, która zainaugurowała kampanię samorządową.

W całej Polsce chcemy rozpocząć wielki program termomodernizacji – powiedział szef rządu. Dodał, że dzięki temu będziemy mieli czystsze powietrze oraz niższe rachunki za ciepło, czy prąd.

Mateusz Morawiecki zapowiedział też mniejsze opłaty za utylizację odpadów, zwiększenie nakładów na politykę senioralną, w tym budowę domów seniora, oraz 500 mln zł na place zabaw i ośrodki sportowe. Zadeklarował ponadto 300 mln zł na budżety obywatelskie.

Premier mówił też o programie „Nowoczesna gmina”, który obejmie współfinansowanie budowy i remontów chodników do szkół.

– Bezpieczna szkoła to również szkołą, do której dzieci mogą bezpiecznie dojść – na piechotę czy na rowerze. Będziemy współfinansować, i to w większym stopniu, ogromną liczbę tych chodników, gdzie będą dobrzy gospodarze. Bo mamy na to środki, również w budżecie centralnym. Tak umownie nazywamy „Nowoczesna gmina”. Ale jak rozmawialiśmy z ludźmi, to potrzebny jest: chodnik, dworzec, autobus. (…) Dzisiaj my ogromnie dużo środków włożymy w największy program – kilkumiliardowy – renowacji dworców, właśnie dla mniejszych miejscowości – mówił Mateusz Morawiecki.

Wśród propozycji wyborczych premier wymienił też zapewnienie dostępu do szybkiego internetu. Poinformował, że program będzie kosztować 4 mld zł, a na jego realizację potrzebne będą dwa lata.

Szef rządu ocenił, że aby zmieniać kraj, PiS musi wygrać kolejne wybory. [czytaj więcej] 

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl