fot. PAP/Wojtek Jargiło

Kraków: Konferencja PiS dot. zagrożonych funduszy unijnych

Prawo i Sprawiedliwość kontynuuje cykl konferencji w regionach, gdzie zagrożone są fundusze z Unii Europejskiej. Dziś konferencja w tej sprawie z udziałem ministra inwestycji i rozwoju Jerzego Kwiecińskiego ma się odbyć w Krakowie. PiS wyliczył, że w Małopolsce zagrożonych jest ok. 127 mln euro.

Wczoraj taka konferencja odbyła się w Lublinie. Minister Jerzy Kwieciński wskazywał, że są obawy, iż  blisko 80 mln euro dotacji unijnej w woj. lubelskim nie zostanie wydane i przepadnie.

80 mln euro to jest ok. 350 mln zł. Za te pieniądze moglibyśmy np. wybudować i zmodernizować 350 km dróg lokalnych w woj. lubelskim. Jest to naprawdę potężna kwota, bo woj. lubelskie w II transzy naszego programu wsparcia dróg lokalnych w tym roku ma 37 mln zł. Myślę, że w przyszłym roku będzie lepiej, bo dzięki naszemu programowi tych pieniędzy będzie 10 razy więcej. Żal by było, żeby woj. lubelskie z tego nie skorzystało – mówił Jerzy Kwieciński.

W związku z tymi obawami do marszałka woj. lubelskiego trafiło pismo „z prośbą o wyjaśnienia kwestii dotyczących wydatkowania środków europejskich”. PiS wskazał w tym tygodniu, że łącznie w całej Polsce zagrożonych jest 1,3 mld euro ze środków UE.

 RIRM

drukuj