Krakowianie pomagają bezdomnym

Wraz z coraz silniejszymi mrozami krakowianie nadciągają z pomocą ubogim. „Zbieramy 2000 par skarpet” to akcja zorganizowana przez Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej, której celem jest zebranie skarpet dla najbardziej potrzebujących.

„Wystarczy popatrzeć na to, co mam, co posiadam i pomyśleć, że drugi tego nie ma i wyobrazić sobie, że mogę tego nie mieć. I wtedy od razu otwierają się nasze serca” – w ten sposób do akcji zachęca Duszpasterz Młodzieży ks. Łukasz Michalczewski.

Włączenie się do akcji jest bardzo proste. Wystarczy kupić parę skarpet i dostarczyć ją do 6 marca w wybrane miejsce zbiórki.

„Zwróciliśmy się szczególnie do miejsc pracy różnych osób, do zakładów pracy po to, żeby właśnie gdzieś w miejscu wyznaczonym postawić karton, i żeby każdy mógł tam złożyć skarpety dla ubogich” – mówi ks. Łukasz Michalczewski.

Zebrane skarpety trafią do instytucji, które na co dzień pracują z ubogimi, takich jak Albertynki i Albertyni, Dzieło ojca Pio, Caritas, czy Zupa na Plantach. Akcja zbierania skarpet dla najuboższych ma zachęcić do regularnej pomocy biednym. Z inicjatywą wyszli organizatorzy Światowego Dnia Ubogich, który odbył się w poprzednim roku w Krakowie.

„Udało się nam po świętach kupić buty dla bezdomnych. Ponad 100 par butów zimowych kupiliśmy i wtedy okazało się, że wielu bezdomnych nie ma w ogóle skarpet, mimo że mają buty, nie mają skarpet. Wtedy wpadliśmy na ten pomysł, żeby zebrać też dla nich skarpety” – zaznacza ks. Łukasz Michalczewski.

Dla katolików przeżywających okres Wielkiego Postu to idealna okazja, aby ogrzać także swoje serca i wziąć udział w akcji.

Szczegóły kampanii można znaleźć na stronie www.sdu.malopolska.pl.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl