fot. PAP/Marcin Obara

Premier M. Morawiecki: Naszym celem – uczynienie z Polski najlepszego kraju do życia w Europie

Naszym celem jest uczynienie z Polski najlepszego kraju do życia w Europie – powiedział premier Mateusz Morawiecki. Po raz drugi będzie on pełnił tę funkcję.

Dziś odbyła się uroczystość, podczas której prezydent Polski Andrzej Duda powołał nowy rząd Mateusza Morawieckiego.

Będzie to rząd kontynuacji, choć o nieco zmienionej strukturze. Powstały nowe ministerstwa, m.in. rozwoju, resort zarządzania funduszami oraz Ministerstwo Aktywów Państwowych.

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że służba Rzeczypospolitej to zaszczyt i jedna z największych rzeczy.

– Odwaga, determinacja i przywiązanie do ojczyzny to takie wartości, których najbardziej potrzebujemy przy naprawie Rzeczpospolitej, poprawie losu naszych rodaków, to wartości, o których mówił prezydent Lech Kaczyński. Naszym podstawowym celem, naszym celem celów, jest uczynienie z Polski kraju najlepszego do życia w Europie, kraju, do którego wrócą ci, którzy wyemigrowali, a wszyscy, którzy w Polsce mieszkają będą się czuli tutaj dobrze, będą się czuli szczęśliwi – zadeklarował Mateusz Morawiecki.

Premier będzie pełnił także funkcję ministra sportu. Nazwisko nowego szefa tego resortu mamy poznać do końca tego miesiąca. Rzecznik rządu Piotr Müller powiedział, że jest dwoje kandydatów, którzy są sportowcami.

Po południu odbyło się już pierwsze posiedzenie nowego rządu. Na wtorek planowane jest expose premiera Mateusza Morawieckiego i głosowanie nad wotum zaufania dla rządu Zjednoczonej Prawicy.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl