fot. PAP/Marcin Obara/EPA

M. Morawiecki: Miała być uśmiechnięta Polska, a mamy perfidny „uśmiech jokera” D. Tuska

Nie chcemy władzy, która niszczy wolne media, demokrację, praworządność i pod płaszczykiem szczytnych haseł ukrywa zawłaszczanie naszej Ojczyzny. Miała być uśmiechnięta Polska, a mamy uśmiech perfidny, nienawistny; „uśmiech jokera” Donalda Tuska. Wszyscy widzą, co się dzieje. Demokracja umiera w ciemności – wskazał podczas „Protestu Wolnych Polaków” Mateusz Morawiecki, były premier RP.

W trakcie „Protestu Wolnych Polaków”, który odbył się w czwartek przed Sejmem, miały miejsce wystąpienia polityków Prawa i Sprawiedliwości. Głos zabrał m.in. Mateusz Morawiecki. Były premier zaznaczył, że nowemu rządowi wystarczyło 29 dni do „ataku na wolne media, na wolność człowieka – mamy znów w Polsce więźniów politycznych”.

– Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik siedzą w więzieniu za to, że walczyli z korupcją. To coś niebywałego. Z czego najbardziej cieszą się bandyci? Z tego, że policjanci siedzą w więzieniu. (…) Nie popuścimy tego, co zrobiła ta władza. Będziemy ich rozliczać z każdej zbrodni, grzechu; ze wszystkiego, co robią. Niech o tym pamiętają! Miała być uśmiechnięta Polska, a mamy uśmiech perfidny, nienawistny; „uśmiech jokera” Tuska. Wszyscy widzą, co się dzieje. Żeby przejąć wolne media, nie wahali się tych mediów zlikwidować. Czy żeby w pełni opanować Polskę, nie zawahają się zlikwidować Polski? Zadawajmy sobie to pytanie – powiedział poseł Mateusz Morawiecki.

Polityk zwrócił się do wyborców Trzeciej Drogi, pytając, „czy na pewno głosowali na taki rząd, który w ciągu niespełna miesiąca zaatakował sądy i który walczy z wolnymi mediami?”.

– To rząd, który chce monopolu medialnego; chce, żeby wszystkie ważne media mówiły jednym głosem. (…) Czy Trzecia Droga ma być trzecią kadencją Donalda Tuska? Czy to ma być utorowanie drogi tym, którzy znów będą mówić, że nie ma pieniędzy i nie będzie? (…) Warto się zastanowić, czy ten wybór był właściwy. Potrzebujemy także was. Potrzebujemy wszystkich, którzy chcą dobra Polski! – zaznaczył były premier RP.

Mateusz Morawiecki wskazał, że czwartkowy marsz „jest pierwszym ważnym przystankiem na drodze do wielkiej zmiany, jaka musi doprowadzić do tego, żeby aktualna władza mogła odejść”.

– Nie chcemy władzy, która niszczy wolne media, demokrację, praworządność i pod płaszczykiem szczytnych haseł ukrywa zawłaszczanie naszej Ojczyzny. Demokracja umiera w ciemności. To hasło jednej z najsłynniejszych gazet na świecie. Monopol władzy jest niebezpieczny, podobnie jak ukrywanie informacji. Dziś oni mają prawie monopol władzy – zauważył poseł Prawa i Sprawiedliwości.  

https://twitter.com/RadioMaryja/status/1745498354849628230

radiomaryja.pl

drukuj