Grecja: O północy rozpoczął się 24-godzinny strajk marynarzy

Po ośmiu latach zamrożenia płac marynarze greckich promów wezwali do 24-godzinnego strajku, który rozpoczął się w niedzielę o północy – podał portal dw. Strajkujący występowali o 5 proc. podwyżkę płac, ulgi podatkowe i domagali się poprawy warunków pracy.

Organizatorzy strajku zaapelowali o zawieszenie kursowania wszystkich promów. Strajk może spowodować znaczne utrudnienia w ruchu; mogą one dotknąć dziesiątki tysięcy osób.

Greccy marynarze ogłosili plany 24-godzinnego strajku po tym jak pracodawca odrzucił żądania podwyżki w wys. 5 proc. proponując ze swej strony podwyżkę w wys. 1 proc. w bieżącym roku i kolejny 1 proc. w czerwcu przyszłego roku.

Federacja greckich marynarzy stwierdziła w oświadczeniu, że nie będą kursowały promy na wodach Morza Egejskiego i Morza Jońskiego, gdzie ze względu na dużą ilość wysp, komunikacja w dużej mierze opiera się na transporcie morskim.

Władze poinformowały, że przestój nie powinien być uciążliwy dla turystów, ponieważ już w zeszłym tygodniu informowano o ewentualnym strajku. Ponadto nie prowadzono sprzedaży biletów na poniedziałek, a operatorzy promów zaplanowali także dodatkowe kursy w niedzielę.

Wkrótce powinny zostać podjęte decyzje dotyczące dalszych działań.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl