PAP/Andrzej Lange

Premier M. Morawiecki odwiedził Kanadę

Premier Mateusz Morawiecki przebywał w piątek z wizytą w Kanadzie. Poruszał m.in. kwestie energetyki oraz bezpieczeństwa, w tym pomocy Ukrainie.

Premier Mateusz Morawiecki przebywał w piątek z wizytą w Kanadzie. Podczas wspólnej konferencji prasowej z szefem kanadyjskiego rządu, Justinem Trudeau, mówił m.in. o współpracy energetycznej między obydwoma krajami.

https://twitter.com/PremierRP/status/1664645830207328256

Wcześniej szef polskiego rządu odwiedził w kanadyjskiej prowincji Ontario miejsce, gdzie powstanie pierwszy mały modułowy reaktor jądrowy na świecie. Firma współpracuje z polskim przedsiębiorstwem zajmującym się tzw. SMR-ami.

Premier zaznaczył, że świat musi szukać nowych rozwiązań technologicznych, dobrych dla ludzi i środowiska.

– Reaktor będzie miał 300 MW mocy. Pierwsze prace zaczynają się w 2025 r. i – jak mi przed chwilą powiedziano – w 2028 r. reaktor ma być już gotowy, a więc czas konstrukcji jest krótki. Polska i Kanada dzisiaj stoją w obliczu potężnych wyzwań energetycznych, gospodarczych i wyzwań w zakresie bezpieczeństwa – mówił szef rządu.

https://twitter.com/PremierRP/status/1664611274397720577

Polsko-kanadyjskie relacje dwustronne, w szczególności w zakresie energetyki i bezpieczeństwa, były głównym tematem rozmów premiera Mateusza Morawieckiego podczas wizyty w Kanadzie.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl