fot. PAP/Darek Delmanowicz

Koncert „Jednego Serca Jednego Ducha” już 8 czerwca w Rzeszowie

W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Rzeszowie tradycyjnie poniesie się modlitwa i uwielbienie. Już po raz 21. odbędzie się „Koncert Jednego Serca, Jednego Ducha”. Pomysłodawcą wydarzenia jest Jan Budziaszek. Charyzmatyczny muzyk przyciąga tłumy do rzeszowskiego Parku Sybiraków, ale  – jak powtarza – „musimy wiedzieć, że gdyby to był tylko ludzki pomysł, to upadłby on w krótkim czasie”. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio Maryja i TV Trwam.

Koncert „Jednego Serca Jedno Ducha” to wydarzenie, które nieprzerwanie od 21 lat odbywa się w Rzeszowie. To tam w Boże Ciało przyjeżdżają tysiące ludzi, by posłuchać muzyki chrześcijańskiej i wspólnie się modlić.

– Już kilka miesięcy przed koncertem ludzie do nas dzwonią, by upewnić się, że wydarzenie odbędzie się w Boże Ciało – mówił Jan Budziaszek.

Pomysłodawca koncertu uwielbieniowego daleki jest od tego, żeby sobie przypisywać zasługi. Zawsze powtarza, że to działanie samego Boga podtrzymuje istnienie tego rzeszowskiego spotkania.

– Kiedy w 2003 roku spotkaliśmy się po raz pierwszy, nie docierało do nas jeszcze to, że Boże Ciało jest uroczystością przygotowaną przez samego Pana Boga. Dziś, po 20 latach, zaczynam rozumieć słowa Jezusa: „Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał” (J15, 16). Musimy wiedzieć, że gdyby to był tylko ludzki pomysł, to upadłby on w krótkim czasie – ocenił pomysłodawca koncertu.


Na scenie JSJD pojawią się wybitni muzycy i artyści, którym będzie oczywiście towarzyszył chór i orkiestra „Jednego Serca Jednego Ducha” pod batutą Huberta Kowalskiego. Muzyka skomponowana i zaaranżowana została przez Marcina Pospieszalskiego, kierownika muzycznego całego wydarzenia.

Wśród gości sceny JSJD znajdą się: Jan Budziaszek, Hubert Kowalski, Beata Bednarz, Andrzej Lampert, New Life’m: Marcin Pospieszalski, Joachim Mencel, Robert Cudzich, Piotr Jankowski, Lidia Pospieszalska, Agnieszka Cudzich, Piotr Cudzich, Leopold Twardowski, Barbara Pospieszalska, Paweł Dusza, Justyna Kopiszka, Marcin Spenner, Małgorzata Komorowska, Piotr Łukaszewski, Mikołaj Pospieszalski, Nikodem Pospieszalski, Kamil Cudzich, Łukasz Kluczniak, Daniel Pomorski, Józef Zatwarnicki, Tomas Celis Sanchez, Adeb Chamoun, Goście z Ukraniny, Fundacja Braci Golec, Maria Elżbieta Szulikowska, Czesław Drąg, PAZ Y BIEN SPERU: Mercedes Abendano Rodrigues, Ana Maria del Rosario Valverde Cueva, Norma Rodrigues Rodrigues, Adelfa Jiraldo de Morales, Allan Carranza Caceres, S. Berta luz Hernandez Guerrera i goście.

Spotkanie rozpocznie się w czwartek 8 czerwca o godz. 19.00 w Parku Sybiraków w Rzeszowie. Dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczy osobiście, przygotowano transmisje wydarzenia na kanale YouTube oraz w TV Trwam.

radiomaryja.pl/jednegoserca.pl

 

 

 

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl