fot. twitter.com

We wtorek premier M. Morawiecki wygłosi expose. J. Sellin: Należy się spodziewać przedstawienia planu strategicznego rozwoju Polski na więcej niż 4 lata

Już w najbliższy wtorek premier Mateusz Morawiecki przedstawi wizję rozwoju Polski na kolejne 4 lata. Szef rządu wygłosi w Sejmie expose. Należy się spodziewać przedstawienia planu strategicznego rozwoju Polski na więcej niż 4 lata, bo w takiej perspektywie trzeba o przyszłości Polski myśleć – mówi wiceminister kultury Jarosław Sellin.

Jak przekazała dziennikarzom marszałek Sejmu Elżbieta Witek, wstępnie czas zaplanowany na expose premiera to 2 godziny. Może się on jednak wydłużyć. Następnie odbędzie się debata nad wystąpieniem. Przedstawiciele klubów i kół parlamentarnych będą zadawać szefowi rządu pytania. Debata potrwa zapewne do godzin wieczornych.

Czego możemy się spodziewać po expose? Zdaniem wiceministra kultury Jarosława Sellina poznamy strategię rozwoju państwa na znacznie dłużej niż tylko 4 lata.

– Należy się spodziewać przedstawienia planu strategicznego rozwoju Polski na więcej niż 4 lata, bo w takiej perspektywie trzeba o przyszłości Polski myśleć. Myśmy w tej kampanii wyborczej taki duży strategiczny cel określili, że powinniśmy budować polski model państwa dobrobytu. To jest zadanie na wiele kadencji jeszcze, być może nawet na kilkanaście lat – jak do tego dojść, żeby Polacy wreszcie zrealizowali swoje marzenie od wielu pokoleń, może nawet od 300 lat, żeby żyć na takim samym poziomie materialnym, na takim samym poziomie dobrobytu, jak narody żyjące na zachód od nas. Aby ten cel osiągnąć, wymaga to właśnie takiej wizji strategicznej –

Pod debacie nad expose odbędzie się głosowanie nad udzieleniem rządowi wotum zaufania. Wotum zostaje udzielone bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów.

W piątek w Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość zaprzysiężenia nowego gabinetu, W piątek też rząd Mateusza Morawieckiego odbył inauguracyjne posiedzenie.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl