fot. facebook.com/KrakowAirport

Zakończono modernizację Portu Lotniczego Kraków-Balice

Przepustowość Portu Lotniczego Kraków-Balice zwiększy się z ok. 7 mln do 8 mln pasażerów rocznie. Umożliwi to zakończona właśnie przebudowa obiektu. Modernizacja rozpoczęła się w 2013 r. i składała się z kilku etapów. Oddawany do użytku obiekt jest cztery razy większy niż przed rozbudową.

W konferencji nt. ukończenia inwestycji wzięli udział m.in. ks. kard Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski oraz minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Inwestycja umożliwi pasażerom korzystanie z nowoczesnego obiektu, który zapewnia komfort i bezpieczeństwo podróży – wskazywał minister Andrzej Adamczyk.

– Port lotniczy po przebudowie w pełni funkcjonuje. Wszystkie mechanizmy, wszystkie procedury określone dla portu lotniczego, zwłaszcza w tej części zmodernizowanej, funkcjonują prawidłowo. To zwłaszcza zasługa tych, którzy projektowali, tych którzy wykonywali bezpośrednio prace związane z tą modernizacją. Cieszę się bardzo, że pomimo bez mała 2 lat opóźnienia udaje się oddać do realizacji port i rozliczyć środki unijne. One dzisiaj już nie są zagrożone. Cieszymy się z tego, że zwłaszcza w ostatnich miesiącach zrobiono wszystko, aby do tego otwarcia w 2016 roku doszło – mówił min. Andrzej Adamczyk.

Łączny koszt budowy terminalu, wraz z systemem transportu i kontroli bagażu oraz urządzeniami do kontroli bezpieczeństwa, wyniósł 415 mln zł.

RIRM

drukuj