fot. WSKSiM

Egzamin magisterski w WSKSiM

W wielu wyższych uczelniach w Polsce trwają egzaminy magisterskie. Dziś swoje prace bronili studenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

– Dziennikarstwo, politologia, kulturoznawstwo, informatyka to wszystko jest niezwykle ważne.  (…) Wielu studentów, których spotykam daje sobie radę. Zauważam, że potrafią iść do przodu. Żeby kimś być trzeba być silnym duchowo, intelektualnie. Jeżeli ktoś nie chce być silny – to będzie zepchnięty, dlatego trzeba iść do dobrych uczelni –mówił o. Tadeusz Rydzyk CSsR, rektor i założyciel WSKSiM.

Na szczególną uwagę zasługuje różnorodność i bogactwo tematyki podejmowanej w pracach, które zostały wysoko ocenione przez promotorów i recenzentów – podkreślił rektor uczelni o. Zdzisław Klafka CSsR.

– Głównymi tematami prac tegorocznych absolwentów są kwestie dotyczące najważniejszych wartości ludzkich, a więc tematy poświęcone zagadnieniu: życia, obronie życia, patriotyzmu, polskości. Prace zostały poświęcone również temu co jest dziś bardzo aktualne: kwestii kultury i wolności słowa – mówił rektor WSKSiM.

Sami studenci zwracali dziś uwagę na wiele możliwości jakie dało im studiowanie w WSKSiM.

TV Trwam News/RIRM

drukuj