WSKSiM zaprasza na studia podyplomowe na kierunku polityka ochrony środowiska – kompensacja przyrodnicza

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu w ramach studiów podyplomowych funkcjonuje kierunek polityka ochrony środowiska – kompensacja przyrodnicza. W marcu rozpoczyna się nowy semestr studiów na tym kierunku.

Program zajęć obejmuje 240 godzin, w tym 40 godzin wykładów, 30 godzin ćwiczeń, 110 ćwiczeń terenowych i 60 godzin związanych z pisaniem pracy dyplomowej. Podczas wykładów słuchacze przyswajają wiedzę z zakresu stanu środowiska przyrodniczego w Polsce na tle stanu środowiska Unii Europejskiej, w historycznym kontekście gospodarczej działalności człowieka. Szczególna uwagę zwrócona jest na wpływ rolnictwa, leśnictwa i gospodarki przestrzennej na funkcjonowanie systemów przyrodniczych w świetle procesów sukcesyjnych.

O. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor Radia Maryja oraz rektor-założyciel WSKSiM, zachęcając do zapisania się na wymieniony kierunek studiów podkreśla, że uczelnia w ramach studiów aktywnie współpracuje z Ministerstwem Środowiska.

– W ramach studiów podyplomowych współpracujemy z Ministerstwem Środowiska, bezpośrednio z panem ministrem Janem Szyszko, który jest wykładowcą na naszej uczelni i szczególnie pracuje nad kierunkiem studiów podyplomowych polityka ochrony środowiska – kompensacja przyrodnicza. Jeszcze w marcu rozpoczniemy dwusemestralne studia na tym kierunku. Popatrzcie, co to jest. To jest naprawdę wielka szansa – zaznacza o dr. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Studia na kierunku polityka ochrony środowiska – kompensacja przyrodnicza skierowane są do osób, które chcą aktywnie uczestniczyć w rozwoju gospodarczym na szczeblu lokalnym, regionalnym, krajowym i europejskim oraz osób zainteresowanych tworzeniem i oceną projektów z zakresu budowy infrastruktury kubaturowej, zapewniających wzrost gospodarczy i trwałość występowania dziko żyjących gatunków.

Praktyczny program studiów wieńczy praca dyplomowa dotycząca projektu kompensacji przyrodniczej dla konkretnej inwestycji kubaturowej wykonanej lub też planowanej do wykonania w wybranym przez uczestnika Studium konkretnym miejscu w kraju.

Studia w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu wolne są od ideologii gender oraz wpływów lewicowych – zwraca uwagę o dr. Tadeusz Rydzyk CSsR.

– U nas studia nie są zatrute jakimś genderem, jakimś marksizmem – to, co jest na wielu uczelniach, w świecie szczególnie, a w Polsce także – wskazuje dyrektor Radia Maryja.

Szczegółowe informacje na temat studiów podyplomowych na kierunku polityka ochrony środowiska – kompensacja przyrodnicza w WSKSiM uzyskać można telefonicznie od poniedziałku do piątku pod numerem telefonu +48 56 610 72 12,  oraz mailowo, pisząc na adres [email protected].

Dokładny opis kierunku studiów znajduje się również na stronie internetowej http://wsksim.edu.pl/kompensacja-przyrodnicza-podyplomowe/, w zakładce studia podyplomowe.

wsksim.edu.pl/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl