WSKSiM: ruszyła kolejna edycja studiów podyplomowych

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu ruszyła kolejna edycja studiów podyplomowych na kierunku polityka ochrony środowiska – ekologia i zarządzanie.

Słuchacze odebrali dziś indeksy z rąk ministra środowiska. Prof. Jan Szyszko, jest inicjatorem utworzenia tego nowatorskiego kierunku.

Najwyższy czas ku temu, aby odpowiednio użytkować zasoby przyrodnicze Polski, w jednoczącej się Europie i tak, aby nie popełniać takich błędów, jakie popełniono w jednoczącej się Europie, w tej starej piętnastce. Tam stan środowiska przyrodniczego jest rzeczywiście bardzo mocno naruszony i to dzięki temu, w tej chwili muszą naprawiać ten stań środowiska przyrodniczego, a to kosztuje bardzo dużo – mówi prof. Jan Szyszko.

Program studiów obejmuje 240 godzin, w tym wykłady o stanie i zasadach tworzenia prawa środowiskowego w UE.

Zajęcia teoretyczne prowadzone są w kampusie uczelni w Toruniu a zajęcia terenowe na powierzchniach doświadczalnej Stacji Biologicznej w Tucznie.

Leśniczy Zbigniew Nahajowski z nadleśnictwa Milicz, który rozpoczął studia na tym kierunku liczy, że pomogą mu w jeszcze lepszy sposób chronić przyrodę.

– Myślę, że po zakończeniu studiów na tym kierunku – Polityka ochrony środowiska, Ekologia i Zarządzanie – nabędę takie zdolności, które pozwolą mi na to, żeby w jeszcze lepszy sposób oddziaływać na ochronę naszej przyrody.  Nie tylko na płaszczyźnie naszego kraju, ale również Europy. Jest to bardzo ważne, bo wiemy, że dzieją się różne, jak wiemy, procesy w przyrodzie, czasem nieprzewidywalne, czasem trudne do okiełznania przez człowieka i tutaj na pewno głęboka wiedza jest ważna w tym, żeby chronić też naszą przyrodę – mówi leśniczy Zbigniew Nahajowski.

Za dwa tygodnie na uczelni odbędzie się inauguracja kolejnego rok studiów podyplomowych na kierunku: relacje międzynarodowe i dyplomacja.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl