W WSKSiM trwają warsztaty dla kapłanów

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbywają się warsztaty dla kapłanów. Zajęcia obejmują tematy z dziedziny politologii, kultury, mediów i nowoczesności.

W rytm akademickiego życia WSKSiM na stałe wpisały się już letnie, zimowe, a także wyjazdowe warsztaty dla młodzieży i studentów. Odbywające się obecnie zajęcia przeznaczone są dla młodych redemptorystów. Dni formacji połączone z wykładami i prezentacjami nt. mediów trwają już od poniedziałku. Ich zakończenie planowane jest na piątek, 27 września.

Warsztatom patronują Radio Maryja i Telewizja Trwam. Pracownicy tych mediów wnoszą w nie także swój czynny wkład. Red. radiowy, Paweł Bielicki prowadzi warsztaty z zakresu montażu audio, oraz rejestracji i edycji dźwięku. Red. Piotr Grabowski z TV Trwam prezentuje zagadnienia montażu video, a także demonstruje na żywo możliwości profesjonalnych kamer i wozu transmisyjnego.

W gronie wykładowców nie brakuje także nauczycieli akademickich WSKSiM. Swoją wiedzą dot. np. rynku mediów w Polsce, autoryzacji, czy elementów polskiego prawa prasowego dzielą się ze słuchaczami m.in. dr Hanna Karp i dr Joanna Taczkowska.

– Poznawaliśmy sytuację rynku medialnego w naszej ojczyźnie, własności, przynależności poszczególnych koncernów medialnych, różnych grup. Mogliśmy też zapoznać się z zagadnieniem prawa prasowego i autoryzacji. Zapoznaliśmy się z zadaniami dziennikarzy, czy tych, którzy wypowiadają się w mediach; są proszeni o wywiad, lub wypowiedź, co często też może się zdarzyć w posłudze kapłańskiej, katechetycznej, czy w parafii. Poza tym mogliśmy także zapoznać się z zagadnieniem bezpieczeństwa w sieci. Chodzi o zagadnienie dot. bezpiecznego posługiwania się stronami internetowymi, kontami na portalach społecznościowych – mówił o. Sylwester Cabała, radny prowincjalny Warszawskiej Prowincji Redemptorystów, uczestnik warsztatów.

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu rozpoczyna właśnie 12. rok swojej działalności.

Od października Toruńska uczelnia proponuje na kierunkach dziennikarstwo i komunikacja społeczna oraz politologia nowoczesny system nauczania przez Internet. Taki tryb nauki to przede wszystkim oszczędność czasu i pieniędzy na dojazdy do uczelni. Zjazdy będą odbywały się tylko raz w miesiącu – w oparciu o nowoczesny system nauczania wspomagany platformą e-learningową – informuje założyciel WSKSiM dr. Tadeusz Rydzyk CSsR.

– Wprowadzamy studia zaoczne, w których będzie – z jednej strony oszczędność czasu, bo będzie mniej dojazdów (tylko jeden zjazd miesięcznie) i – z drugiej strony – będą one automatycznie dużo tańsze. Dlaczego? Dlatego, że wykorzystujemy Internet. Prawo w tej chwili na to pozwala. Reszta wykładów, poza zjazdami, będzie przez Internet. Właściwie każdy kto ma mało czasu i jest po maturze, będzie mógł zdobywać wiedzę i dyplom u bardzo wartościowych mistrzów. Zaczynamy od pierwszego roku mówił o. dr  Tadeusz Rydzyk CSsR Dyrektor Radia Maryja.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl