Sympozjum w WSKSiM w Toruniu pt. „Oblicza przemian cywilizacyjnych”

W murach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej odbędzie się coroczne sympozjum z cyklu oblicza. Tym razem poświęcone będzie przemianom cywilizacyjnym. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 9:30 Eucharystią w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Świętego Jana Pawła II.

Przemiany cywilizacyjne to dziś niezwykle istotny temat, którego problematyka zostanie poruszona w trakcie kongresu w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

– Bardzo szybko zachodzą przemiany cywilizacyjne. Widzimy, jak destrukcyjne są dziś działania wielu środowisk, wielu ideologii. Chcą oni zniszczyć to, co jest fundamentem naszej chrześcijańskiej cywilizacji, która jest cywilizacją, która służy człowiekowi – podkreśla o. dr Zdzisław Klafka CSsR, rektor Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej W Toruniu.

Jednym z narzędzi, które wykorzystuje się do przeprowadzania zmian społecznych, jest język. Aby zmienić świadomość ludzi, trzeba najpierw wprowadzić zmiany w języku – mówi redaktor Dariusz Pogorzelski, wydawca serwisów informacyjnych w Telewizji Trwam oraz jeden z prelegentów dzisiejszego sympozjum.

– Widzimy co dzieje się z pojęciami, np. zmienia się definicję wielu ważnych słów: rodziny, małżeństwa. Wprowadza się nowe terminy, używa się sloganów, używa się feminatywum, wreszcie, aby zradykalizować nastroje społeczne do debaty społecznej, wprowadza się wulgaryzmy – wskazuje red. Dariusz Pogorzelski.

Takie zachowania mogliśmy obserwować w ostatnich miesiąca na ulicach polskich miast, gdy organizacje feministyczne i ruchy lewicowo-liberalne organizowały proaborcyjne protesty.

Prowadzona w ten sposób antydebata promowana jest przez libertyńskie media. Dlatego prelegenci toruńskiego kongresu problem przemian cywilizacyjnych ukażą w kontekście działalności właśnie mediów.

– Właśnie to media są zatruwane wirusem rewolucji kulturowej, feministycznej, seksualnej, które próbują wszystko destabilizować – zaznacza o. dr Zdzisław Klafka CSsR.

Konsekwencją destabilizacji, jak dodaje rektor Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, jest rozkład sumienia.

Prelegenci toruńskiego sympozjum to autorytety w dziedzinie mediów. Wśród nich jest przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Środków Społecznego Przekazu ks. arcybiskup Wacław Depo, ksiądz profesor Tadeusz Guz z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego czy redaktor Wojciech Reszczyński. [czytaj więcej] Transmisja od godziny 11.00 w Radiu Maryja i w Telewizji Trwam.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl